Pielęgnacja poniżej pasa, czyli jak golić włosy łonowe

Jeszcze dziesięć lat temu włosy łonowe stanowiły dla wielu facetów ostatni bastion męskości w obliczu powszechnego trendu depilowania każdego niesfornego włosa. Ale Oko Saurona dotarło również w południowe rejony męskiego ciała, dlatego według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez Gillette, jeden na pięciu mężczyzn w jakiś sposób trymuje włosy łonowe.

Jak golić włosy łonowe fot. shutterstock.com

Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy, niektórzy mówią o wpływie filmów porno, inni o naciskach ze strony partnerek, jeszcze inni o rozpowszechnionym przekonaniu, że przycinanie włosów optycznie powiększa penisa. Jednak może najważniejsze jest to, że wielu mężczyzn po prostu lepiej się czuje mając w slipkach porządek. Gładka skóra sprawdza się w upalne dni, ponieważ pomaga zachować świeżość i przyjemny zapach. W dodatku wokół dbania o czystość i świeżość męskiego sprzętu rozwinęła się cała branża kosmetyczna i gadżetowa, dlatego można to zrobić łatwo i przyjemnie. Jeśli więc nabrałeś ochoty na przycinanie, golenie lub woskowanie, oto kilka prostych wskazówek:

REKLAMA

Przed goleniem skróć włosy

Być może samo lekkie przycięcie to wszystko, co jest potrzebne, aby włosy wyglądały schludnie. Jednak, kiedy jesteś zdecydowany na ostre cięcie, najpierw skróć je za pomocą przycięcie to często wszystko, co jest potrzebne do uporządkowania włosów łonowych, ale jeśli chcesz uzyskać całkowicie gładszy wygląd i używasz do tego brzytwy, najpierw przytnij włosy za pomocą specjalistycznego urządzenia, takiego jak Philips Bodygroom, lub trymer wielofunkcyjny Braun.

Pod prysznic

Do golenia jąder najlepsza będzie dobra, jednorazowa maszynka. Przed goleniem najlepiej jest spryskać je zimnym prysznicem, aby skóra była napięta i mniej wrażliwa. Użyj przezroczystego żelu do golenia, takiego jak np. American Crew Żel Do Precyzyjnego Golenia i jeszcze raz upewnij się, że jesteś trzeźwy. Wykonuj krótkie, delikatne pociągnięcia maszynką a na koniec nałóż bezzapachowy łagodzący balsam po goleniu. Może być taki, jak do twarzy.

Pamiętaj o reszcie

Aby cała operacja dała pożądane efekty dopilnuj tego, żeby po przycięciu włosów łonowych skrócić również włosy na brzuchu i klatce piersiowej do podobnej długości.

Regularność

Jeśli będziesz golił włosy łonowe co kilka dni, z czasem unikniesz nieprzyjemnego swędzenia, czy krostek.

Do bólu profesjonalnie

Dla facetów, których wkurza dodatkowy obowiązek pod prysznicem, a efekty samodzielnego trymowania włosów łonowych wydaja się niezadowalające wyjściem będzie profesjonalna depilacja woskiem w gabinecie kosmetycznym. Nie martw się, nie będziesz tam pierwszym męskim klientem. Awangarda zaczęła to robi juz wiele lat wcześniej. Tylko pamiętaj o używaniu zalecanych przez salon kosmetyków i unikaj słońca kilka dni po zabiegu.

Otarcia

Jest to jeden z problemów pojawiających się po goleniu. Powoduje go ocieranie się skóry o skórę i może pojawić się wszędzie, od pośladków po pachy, ale pachwiny są w tym wypadku najbardziej narażone. Jesteś szczególnie podatny, jeśli uprawiasz sport, a jeśli masz skłonność do nadmiernego pocenia się, to pot może pogorszyć sytuację. Najłatwiejszym sposobem na złagodzenie odparzeń i potu jest nałożenie odrobiny kremu na odparzenia, takiego jak Sudocrem Antiseptic Healing Cream. Pomogą również zasypki do ciała dla dzieci, albo ProBio Puder Mikroorganiczna Zasypka Do Ciała - Probiotics Polska.

REKLAMA