[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Jak czytać mowę ciała: radzą eksperci MH

Podobno komunikacja niewerbalna odpowiada za aż 93% całej przekazywanej informacji. W tym specyficznym kodzie kryją się ukryte emocje, intencje i pragnienia. Warto umieć je odczytywać.

Mowa ciała, komunikacja niewerbalna Poznanie zasad komunikacji niewerbalnej nie jest proste, ale pozwoli Ci poznać prawdziwe emocje rozmówcy.

Czy istnieją sposoby, żeby ktoś rozpoznał, że nieco... mijam się z prawdą?

Amerykański psycholog Paul Ekman poświęcił większość swojej kariery na badanie mikroekspresji, czyli podświadomych i mimowolnych ruchów mięśni twarzy, które zdradzają nasze prawdziwe emocje. Kobiety są na nie dużo bardziej wyczulone niż mężczyźni. I lepiej radzą sobie z ich odczytywaniem, dlatego tak szybko są w stanie rozpoznać, że kręcisz. Co zrobić?

Najlepiej nie mijać się z prawdą. Jestem pewna, że możesz zaprezentować się w korzystnym świetle, nie uciekając się do tanich sztuczek. Warto natomiast zwrócić uwagę na coś innego. Są gesty, które być może stosujesz, a nie powinieneś, bo psują Twoją komunikację niewerbalną. Nagłe i częste odwracanie głowy wywołuje wrażenie emocjonalnej niestabilności.

REKLAMA

Pocieranie nosa nasuwa przypuszczenie, że jesteś nieszczery albo zakłopotany. Gdy zakrywasz usta, prawdopodobnie kłamiesz albo się wstydzisz. Ręce zaplecione na klatce piersiowej czy schowane w kieszeniach tworzą barierę i dają znak, aby się z Tobą zbytnio nie spoufalać. Zaciśnięte pięści sugerują gotowość do ataku. Gładzisz brodę? Wysyłasz otoczeniu sygnał, że jesteś nastawiony sceptycznie i oceniasz sytuację.

Pocieranie karku świadczy natomiast o niepewności, a opieranie rąk na biodrach o gotowości do rywalizacji. To bardzo proste gesty, które zdecydowanie łatwiej kontrolować niż mikroekspresję.

- Violetta Nowacka, psycholog

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij