Intercyza przedmałżeńska - dlaczego warto?

Ciekawe, że popularność twierdzenia, iż kobiety są interesowne i tylko pieniądze skłaniają je do zawierania związków z facetami zdecydowanie rośnie u mężczyzn w trakcie sprawy rozwodowej z ich winy. Czy to prawda i jak tych pazernych unikać?

intercyza, rozdzielność majątkowa shutterstock.com

Też chcielibyśmy wiedzieć, jak wszyscy, czy to prawda i z przyjemnością byśmy ją publicznie rozgłosili, ale wtedy skazalibyśmy na bezrobocie połowę reżyserów, scenarzystów i powieściopisarzy na świecie, którzy żyją z tego tematu. Nie wspominając już o niezliczonej rzeszy prawników żyjących jak pączki w maśle z procesów o alimenty, rekompensaty małżeńskie i podziały majątków.

ZOBACZ TEŻ: Kryzys w związku - 10 wyraźnych oznak

Nie myślimy, by kobiety wykazywały większe zainteresowanie finansowymi korzyściami niż mężczyźni. W rzeczywistości jest raczej odwrotnie i może dlatego, gdy już spotkamy na swojej drodze taką harpię, która puszcza nas w skarpetach, jesteśmy tak zaskoczeni. Niemniej budzi w nas nieustające zdziwienie fakt, że pary nie korzystają z doświadczeń innych i możliwości, jakie daje intercyza przedmałżeńska.

Wbrew pozorom, nie odziera ona związku z romantyzmu i zaufania - w każdym razie dużo mniej niż późniejszy sceny na sali sądowej, korowody świadków i publiczne pranie domowych brudów - i pozwala budować związek na normalnych, partnerskich zasadach. Jeżeli nie zgadasz się z naszą opinią zawsze możesz zapytać o zdanie byłego premiera, Kazimierza Marcinkiewicza - to prawdziwy znawca tematu, jak słychać w mediach.

PRZECZYTAJ: 11 częstych powodów kłótni w związku

REKLAMA