Idiota w social mediach: tego nie rób nigdy

Ojciec lał syna nie dlatego, że ten nie umiał grać w karty, ale dlatego, że grał. Portale społecznościowe w sieci to dzisiejsze stoliki karciane – sądzisz, że umiesz grać i wygrasz tę partię? Zobacz, jak wyjść na sieciowego nudziarza i w pełni zasłużyć na hejty. Uważaj, synu. 

social media shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Potwierdź zaproszenie

REKLAMA

"Pewnie, że mogę Cię znać. Znam setki, jeżeli nie tysiące ludzi i prawie z połową piłem kiedyś piwo. Ale z Tobą, kolego, nie, bo ostatni i jedyny raz spotkaliśmy się na koloniach w Wambierzycach. W tym czasie, mój cudownie odnaleziony kolonisto, zdążyłem się ożenić, rozwieść, moja córka idzie do podstawówki, studiowałem, pracowałem ciężko, śmiałem się, płakałem, chorowałem, oglądałem filmy, czytałem, chodziłem na koncerty, rozmawiałem z przyjaciółmi itd. To wszystko zdarzyło się w moim życiu bez ciebie. Niech tak pozostanie, proszę. Oprócz miłego wspomnienia z Wambierzyc nic nas nie łączy, nawet nie wiem, jakim jesteś facetem, jakie masz poglądy, co lubisz, czego nie. A może na przykład uważasz, że taki Putin trochę przesadził, ale jakąś tam rację ma? Lepiej dajmy sobie spokój z zaproszeniami. Pozdrawiam".

ZOBACZ: Jak budować wizerunek w sieci?

2. Kliknij "Lubię to"

"Widzisz gdzieś tutaj tabliczkę z napisem: Hurtownia Wysyłkowa Lajków? Nie widzisz, ponieważ to nie jest, w dupę, Hurtownia Wysyłkowa Lajków! A koty, psy, wesołe krowy, smutne owce, dzikie kózki i tańczące walca pingwiny sam sobie lajkuj, zoofilu jeden".

3. Kiciu Miciu dodał nowe zdjęcie

"Tylko dlaczego jest na nim miska płatków zalanych mlekiem i podpis: »Moje poranne śniadanko«? A jakie niby ma być śniadanie, wieczorne? I dlaczego świat musi wiedzieć, co Ty szamiesz i kiedy? I dlaczego myślisz, że go to zainteresuje? Żeby ci w gardziołku stanęło to śniadanko twoje, infantylny pępeczku światunia! Udław się".

4. Ja na Rodos z moim słoneczkiem

"Ja w Zabrzu, ja na imprezie, ja na Malcie, ja w kajaku, ja bez kajaka, ja piję, ja jem, ja pływam, ja czytam, ja myślę w parku, ja idę, ja oddycham, ja na Majdanie, ja, ja, ja, ja, ja, ja, ja, ja. Ja cież nie pier..., zwariować można!".

PRZECZYTAJ: Kreowanie wizerunku - 4 błędy

5. Wszystko na sprzedaż

Udany pogrzeb w rodzinie – fotka i podpis. Złamanie z przemieszczeniem – fotka i podpis. Rozwód – fotka i podpis. 3 minuty do porodu – fotka i podpis. Sraczka dziecka – fotka i podpis. Nowe mieszkanie, auto, telewizor – fotka i podpis. Nowe majtki, torebka, deska – fotka i podpis. Na nagrobku będziesz miał, tani handlarzu, tak samo – fotka i podpis. Ale kto ci to wrzuci do sieci, ha?

6. Każdy może komentować

"Napisano: Zostaw komentarz, by każdy mógł się wypowiedzieć. Na tym polega dyskusja. Mam swoje poglądy i nikt mi nie zabroni ich głoszenia. Że »głupia szmata« to nie jest pogląd? A niby co, jak nie pogląd? Ty też jesteś głupi".

MH 04/2014

Zobacz również:
Na pierwszy rzut oka pytanie jest absurdalne. Przecież wszyscy wiedzą, że pomaga. Skąd wiedzą? Jak to skąd, z reklam przecież. Taka ładna pani magister w eleganckim kitlu polecała. Szkoda tylko, że wyniki badań nie są dla magnezu równie łaskawe co sympatyczna farmaceutka. Bo według nich wcale nie jest on lekarstwem na skurcze mięśni. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA