Idiota w social mediach: tego nie rób nigdy

Ojciec lał syna nie dlatego, że ten nie umiał grać w karty, ale dlatego, że grał. Portale społecznościowe w sieci to dzisiejsze stoliki karciane – sądzisz, że umiesz grać i wygrasz tę partię? Zobacz, jak wyjść na sieciowego nudziarza i w pełni zasłużyć na hejty. Uważaj, synu. 

social media shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Potwierdź zaproszenie

"Pewnie, że mogę Cię znać. Znam setki, jeżeli nie tysiące ludzi i prawie z połową piłem kiedyś piwo. Ale z Tobą, kolego, nie, bo ostatni i jedyny raz spotkaliśmy się na koloniach w Wambierzycach. W tym czasie, mój cudownie odnaleziony kolonisto, zdążyłem się ożenić, rozwieść, moja córka idzie do podstawówki, studiowałem, pracowałem ciężko, śmiałem się, płakałem, chorowałem, oglądałem filmy, czytałem, chodziłem na koncerty, rozmawiałem z przyjaciółmi itd. To wszystko zdarzyło się w moim życiu bez ciebie. Niech tak pozostanie, proszę. Oprócz miłego wspomnienia z Wambierzyc nic nas nie łączy, nawet nie wiem, jakim jesteś facetem, jakie masz poglądy, co lubisz, czego nie. A może na przykład uważasz, że taki Putin trochę przesadził, ale jakąś tam rację ma? Lepiej dajmy sobie spokój z zaproszeniami. Pozdrawiam".

ZOBACZ: Jak budować wizerunek w sieci?

2. Kliknij "Lubię to"

"Widzisz gdzieś tutaj tabliczkę z napisem: Hurtownia Wysyłkowa Lajków? Nie widzisz, ponieważ to nie jest, w dupę, Hurtownia Wysyłkowa Lajków! A koty, psy, wesołe krowy, smutne owce, dzikie kózki i tańczące walca pingwiny sam sobie lajkuj, zoofilu jeden".

3. Kiciu Miciu dodał nowe zdjęcie

"Tylko dlaczego jest na nim miska płatków zalanych mlekiem i podpis: »Moje poranne śniadanko«? A jakie niby ma być śniadanie, wieczorne? I dlaczego świat musi wiedzieć, co Ty szamiesz i kiedy? I dlaczego myślisz, że go to zainteresuje? Żeby ci w gardziołku stanęło to śniadanko twoje, infantylny pępeczku światunia! Udław się".

4. Ja na Rodos z moim słoneczkiem

"Ja w Zabrzu, ja na imprezie, ja na Malcie, ja w kajaku, ja bez kajaka, ja piję, ja jem, ja pływam, ja czytam, ja myślę w parku, ja idę, ja oddycham, ja na Majdanie, ja, ja, ja, ja, ja, ja, ja, ja. Ja cież nie pier..., zwariować można!".

PRZECZYTAJ: Kreowanie wizerunku - 4 błędy

5. Wszystko na sprzedaż

Udany pogrzeb w rodzinie – fotka i podpis. Złamanie z przemieszczeniem – fotka i podpis. Rozwód – fotka i podpis. 3 minuty do porodu – fotka i podpis. Sraczka dziecka – fotka i podpis. Nowe mieszkanie, auto, telewizor – fotka i podpis. Nowe majtki, torebka, deska – fotka i podpis. Na nagrobku będziesz miał, tani handlarzu, tak samo – fotka i podpis. Ale kto ci to wrzuci do sieci, ha?

6. Każdy może komentować

"Napisano: Zostaw komentarz, by każdy mógł się wypowiedzieć. Na tym polega dyskusja. Mam swoje poglądy i nikt mi nie zabroni ich głoszenia. Że »głupia szmata« to nie jest pogląd? A niby co, jak nie pogląd? Ty też jesteś głupi".

MH 04/2014

Zobacz również:
REKLAMA