HBO Max w Polsce: znamy datę premiery i cenę!

Koniec domysłów i spekulacji. Już wiemy, ile będzie kosztować HBO Max w Polsce i na kiedy wyznaczono datę premiery.

HBO Max Polska fot. materiały prasowe HBO

Czym jest HBO Max?

HBO Max to nowy serwis streamingowy koncernu WarnerMedia, który zadebiutował w maju 2020 roku. Usługa była na początku dostępna jedynie na terenie USA, aż do czerwca 2021, kiedy wprowadzono ją do krajów Ameryki Łacińskiej. W październiku ub.r. HBO Max pojawiło się w pierwszych krajach Europy i to właśnie wtedy ogłoszono, że usługa trafi również do Polski.

REKLAMA

Konsekwentnie realizujemy strategię wprowadzania HBO Max na światowe rynki. Kolejnym krokiem jest uruchomienie platformy w następnych 15 krajach europejskich, dzięki czemu będzie ona dostępna już na 61 rynkach na całym świecie. Realizujemy nasze cele, aby dotrzeć bezpośrednio do konsumentów na całym świecie, co w połączeniu z naszymi ulubionymi produkcjami zapewni nam skalę niezbędną do bycia jedną z topowych globalnych platform streamingowych" – powiedział Johannes Larcher, Head of HBO Max International.

Obszerna biblioteka HBO Max składa się z filmów i seriali takich wytwórni, jak Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network i Max Original. Produkcje dostępne na platformie mogą być oglądane z dźwiękiem przestrzennym 5.1 i Dolby Atmos, a niektóre tytuły w jakości 4K. 

HBO Max w Polsce – cena

HBO Max ma zastąpić platformę HBO GO, która jest dostępna w Polsce od ponad 11 lat. WarnerMedia zapowiedziało już, że dotychczasowi subskrybenci HBO GO będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty – HBO Max ma kosztować w Polsce 29,99 zł miesięcznie, natomiast „przechodzący" użytkownicy zapłacą jedynie 19,99 zł/miesiąc. Z promocji mogą również skorzystać całkowicie nowi widzowie, ale jest jeden warunek – trzeba dołączyć do usługi do 31 marca br. Po tej dacie HBO wprowadzi dodatkowo roczny plan subskrypcji w cenie ośmiu miesięcy (234,99 zł).

HBO Max – data premiery

HBO Max to całkowicie nowe doświadczenie płynące z oglądania w streamingu. Serwis oferuje najlepszą rozrywkę w niezwykle atrakcyjnej cenie: filmy, seriale produkcji oryginalnej i programy dla dzieci, za które odpowiadają Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network, Max Original oraz wiele więcej. Z radością potwierdzamy, że 8 marca HBO Max pojawi się także w Polsce i będzie to kolejny etap udostępniania serwisu nie tylko w całej Europie, ale także i poza nią"powiedziała Christina Sulebakk, General Manager, HBO Max EMEA.

HBO Max – filmy 45 dni po premierze

Niewątpliwym atutem HBO Max jest jego ścisła współpraca z wytwórnią Warner Bros. Dzięki niej subskrybenci usługi mogą cieszyć się wieloma tytułami zaledwie 45 dni po kinowej premierze. „Diuna", „King Richard: Zwycięska rodzina", „Legion Samobójców: The Suicide Squad"– te tytuły trafiły już do usługi. Według zapowiedzi WarnerMedia, w 2022 roku do usługi wskoczy co najmniej kilka tegorocznych premier (np. nowy „Batman").

HBO Max – dostępność

HBO Max będzie dostępne na wielu urządzeniach. Aplikacja trafi między innymi na telewizory ze Smart TV (Samsung, LG oraz Android TV), konsole do gier (PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X|S) i urządzenia mobilne (telefony, tablety). HBO Max będzie również dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej (http://www.hbomax.com) oraz u wybranych operatorów.

HBO Max – dzielenie konta i liczba urządzeń

Netflix ogłosił niedawno, ze zamierza walczyć ze współdzieleniem kont. Wydaje się, że HBO przyjęło zgoła inną strategię – do jednego konta może być przypisana dowolna ilość urządzeń; użytkownicy mogą oglądać filmy i seriale na 3 urządzeniach jednocześnie. Z informacji opublikowanych przez HBO wynika, że osoby dzielące konto nie muszą mieszkać pod tym samym adresem.

REKLAMA