Grower czy shower? Nowa teoria zza oceanu

Teoria "grower vs. shower" sugeruje, że niektóre penisy są małe w stanie wiotkim i stają się znacznie większe w stanie wzwodu ("grower"), podczas gdy inne generalnie utrzymują swój rozmiar pomiędzy stanami wiotkim i wzwodu ("shower").

penis, rozmiar penisa shutterstock.com

Czy taki podział ma jednak jakikolwiek związek z rzeczywistością? A może to kolejna dziwna moda prosto ze Stanów? Okazuje się, że nie tym razem. "Tak jak wzrost, waga, kolor włosów i rysy twarzy, penisy występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Niektóre penisy zyskują znaczną długość i obwód podczas erekcji, a niektóre nie." – twierdzi Rachel Rubin, doktor medycyny na Uniwersytecie Georgetown. 

"Wszystko to jest normalne i nie powinno mieć wpływu na potencjalną przyjemność właściciela penisa lub jego partnerki." – dodaje Rubin.

Zasadniczo cała sprawa sprowadza się do genetyki: albo masz stosunkowo małego wiotkiego penisa, który staje się większy w trakcie erekcji, albo masz stosunkowo dużego wiotkiego penisa, który również staje się większy w czasie erekcji (czasami o wiele, a czasami o trochę).

ZOBACZ TEŻ: Penis - instrukcja obsługi użytkownika

Sprawa na tyle zainteresowała naukowców, że postanowili oni przeprowadzić małe badanie. Jego wyniki opublikowano w 2018 na łamach prestiżowego "Nature". Naukowcy zmierzyli rozmiar penisa uczestników badania w stanach wiotkich i wzwiedzionych. Co udało się ustalić ?

Cóż, ustalono jedynie, że faktycznie takie rozróżnienie istnieje i że... nie wiadomo, od czego zależy. Badanie wykazało, że bycie "growerem" lub "showerem" nie jest powiązane z rasą, historią palenia, chorobami współistniejącymi, funkcją erekcji lub długością wiotkiego prącia. "Nie możemy więc przewidzieć na podstawie tych cech, kto jakim rodzajem penisa dysponuje." - mówi Rubin.

Dodatkowo na rozmiar penisa w stanie spoczynku wpływa szereg różnych czynników. "Rozmiar penisa w stanie zwiotczałym jest zmienny, a wpływają na niego czynniki takie jak temperatura pomieszczenia, zimna woda, poziom stresu lub ćwiczenia." - mówi Rubin.

Nie bez znaczenia może być także stan naszego zdrowia. Niektóre stany chorobowe lub zaburzenia mogą sprawić, że penis w stanie wzwodu będzie zbliżony wielkością do penisa w stanie wiotkim. Także zaburzenia erekcji mogą zmniejszyć siłę i rozmiar penisa w stanie wzwodu.

Ponadto niektórzy ludzie mają naturalnie bardziej elastyczną tkankę penisa, co wpływa na rozciągliwość ich erekcji. Jest to uzależnione od ilości kolagenu w ich skórze.

Jakie z tego wszystkiego należy wyciągnąć wnioski? Do której grupy właścicieli penisów najlepiej przynależeć? Do tych, którzy nie przejmują się takimi drobiazgami. Dbaj o zdrowie, trenuj, pilnuj diety, a Twój penis odpłaci Ci wysoką formą i gotowością do działania w każdej sytuacji. 

Zobacz również:
REKLAMA