Gra o Tron - kim jest ojciec Jona Snowa?

W ostatnim sezonie epickiej serii Jon Snow przestanie być Snowem i dowie się czegoś bardzo ważnego o swojej rodzinie - że jego ciotka to strasznie seksowna kobieta.

Gra o Tron shutterstock.com

Przygotuj się na lodowe zombie i smoki, a nawet lodowe smoki zombie, bo już 14 kwietnia rozpoczyna się ostatni sezon Gry o Tron. Seria fantasy HBO wróci na srebrne ekrany w wielkim stylu, rozwiązując wiele tajemnic fabuły. I nie chodzi tylko o to, czyje pośladki będzie kaleczył Żelazny Tron. Wielu mniej wnikliwych obserwatorów zadaje sobie pytanie: czyim synem jest Jon Snow i jak to pokrewieństwo wpłynie na kolejkę do wspomnianego już niewygodnego siedziska?

REKLAMA

Na razie nie wie tego sam Jon, ale podobno on nic nie wie. My mamy jednak nieco lepszą perspektywę. Jednak i my przez bardzo długi czas byliśmy przez scenarzystów utrzymywani w mrokach niewiedzy i wierzyliśmy, że Jon jest synem z nieprawego łoża Eddarda Starka, lorda Winterfell i namiestnika północy. Ale...

ZOBACZ TEŻ: 15 najciekawszych teorii spiskowych w Grze o Tron

Rhaegar Targaryen + Lyanna Stark = Jon Snow

No właśnie, podobno wszystko, co przed "ale" jest nieważne. Nie inaczej jest w tym przypadku. Bran - brat Jona - w swoich wizjach dowiaduje się, że Jon nie jest bękarcim Snowem. Ba! Nie jest też Starkiem. Jest owocem miłości Rhaegara Targaryena i Lyanny Stark, co czyni go jedynym męskim spadkobiercą rodu o przyjacielsko brzmiącym zawołaniu: Ogień i krew! I jedynym legalnym spadkobiercą Żelaznego Tronu. Przy okazji czyni go to też nieświadomym entuzjastą kazirodczych związków, bowiem jego ojciec był starszym bratem... Daenerys, której alkowę tak ochoczo zwiedzał Jon. Choć u Targaryenów to żadna nowość.

Kim był zatem ojciec Jona?

Nie jest to postać często wspominana w serialu, dlatego warto poświęcić mu dłuższą chwilę. Książę Rhaegar Targaryen był najstarszym synem i dziedzicem Aerysa II, zwanego Szalonym Królem. W Westeros powszechnie wierzy się, że porwał on siostrę Eddarda Starka - Lyannę - co bezpośrednio doprowadziło do wybuchu Rebelii Roberta Baratheona. Jak wszystko potoczyło się dalej - wiadomo. Robert zabił Rhaegara, Lyanna umarła przy porodzie, a honorowy Ned Stark zabrał Jona na północ i chronił jego prawdziwą tożsamość, pokrywając jego rodowód grubą warstwą śniegu.

Tymczasem nadchodzące wydarzenia sprawią, że drzewo genealogiczne Targaryenów przebije się przez śnieżna kopułę z wielka mocą i da Jonowi prawo do władania Siedmioma Królestwami. Co zrobi z nim facet, który z własnej woli poprzysiągł celibat i wyprowadził się do najmroźniejszej części kontynentu, by walczyć morderczymi plemionami Północy? Zobaczymy już 14 kwietnia. 

REKLAMA