Gra o Tron - czy serial wpłynie na zakończenie książek?

  • George R. R. Martin zdradził, czy finał serialu wpłynie na los książek.
  • Autor wypowiedział się również na temat fanowskich teorii związanych z zakończeniem. 
Gra o Tron shutterstock.com

Na finałowym sezonie Gry o Tron osiadł w końcu kurz (i popiół). Ciężko jest mówić, że tym faktem zadowoleni są fani, bo nie dość, że musieli się pożegnać z Westeros, to jeszcze pożegnanie nie było, zdaniem wielu, godne całej sagi. Jest jednak ktoś, kto nie kryje zadowolenia, że epicka opowieść HBO to już historia. To sam George R. R. Martin. Autor w wywiadzie dla The Guardian mówił o tym, jak pisanie stało się łatwiejsze teraz, gdy wyszedł spod presji giganta HBO, i wyjaśnił, w jaki sposób wydarzenia z serialu wpłyną na pozostałe powieści z jego serii Pieśń lodu i ognia. W skrócie: nie wpłyną.

Zapytany, czy zakończenie Gry o Tron wpłynie na finałowe wydarzenia serii książek, odpowiedział po prostu: „Nie, to nic nie zmienia. Nic to nie zmienia. Nie możesz zadowolić wszystkich, więc trzeba zadowolić przynajmniej siebie samego.”

Martin nie skomentował kontrowersyjnego zakończenia serialu, twierdząc, że usunął się z dyskursu internetowego podczas emisji ostatniego sezonu, ale zasugerował, że kilka z teorii fanów może się urzeczywistnić w przyszłych książkach: „Niektóre [teorie] są słuszne, a niektóre [teorie] są błędne. Dowiecie się, kiedy skończę ”.

Kiedy to się jednak wydarzy? Pisarz dodaje, że zakończenie prac związanych z serialem rozwiązało mu ręce. I pióro: „Nie sądzę, aby [serial] był dla mnie bardzo dobry” - kontynuował. „To, co powinno mnie przyspieszyć, spowolniło mnie”. – dodał na koniec. 

O jakich teoriach mowa? Pisaliśmy już o 15 najbardziej zaskakujących scenariuszach nakreślonych przez fanów Gry o Tron. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Miłośnicy prozy Martina są bowiem bardzo płodni w swoich przemyśleniach. Na szczęście sam autor będzie miał większe możliwości realizacyjne niż twórcy serialu. W końcu ogranicza go jedynie wyobraźnia i wyczucie. 

Zobacz również:
REKLAMA