Filmy i seriale na święta

Te emocjonujące filmowe premiery ocalą Cię przed oglądaniem z dziewczyną „To właśnie miłość” 7. raz z rzędu.

filmy, seriale shutterstock.com

Kronika świąteczna

Gdzie: Netflix

Kiedy: 22 listopada

Jeżeli za produkcję świątecznego filmu przygodowego zabiera się Chris Columbus („Kevin sam w domu”, „Harry Potter”), a w rolę Świętego Mikołaja wciela się Kurt Russel, to wiedz, że będzie dobrze. Film opowiada historię siostry i brata, Kate i Teddy’ego Pierce’ów, których plan zarejestrowania Świętego

Mikołaja na taśmie filmowej prowadzi do nieoczekiwanej podróży, o której większość dzieci mogłaby tylko pomarzyć. Po wypatrzeniu Mikołaja dzieci zakradają się do jego sań i powodują wypadek, który zagraża podtrzymaniu świątecznej tradycji. By naprawić wyrządzone szkody, tej szalonej nocy Kate i Teddy pracują razem z (nieco odjechanym) Mikołajem i jego lojalnymi elfami, by uratować Boże Narodzenie, zanim będzie za późno.

KINO INACZEJ: Najlepsze filmy erotyczne wg redakcji MH

Plagi Breslau

Gdzie: Showmax

Kiedy: 15 grudnia

Mroczny kryminał, którego akcja dzieje się we współczesnym Wrocławiu. Miastem wstrząsa seria brutalnych morderstw, nawiązujących do egzekucji, wykonywanych w XVIII-wiecznym Breslau. Przeżywająca osobistą tragedię detektyw Helena Ruś (Małgorzata Kożuchowska) i profilerka Iwona Bogacka (Daria Widawska) rozpoczynają rozgrywkę z mordercą.

Roma

Gdzie: Netflix

Kiedy: Grudzień 2018

Bohaterką filmu jest Cleo, młoda służąca zatrudniona przez rodzinę mieszkającą w Romie — dzielnicy klasy średniej Mexico City. Choć tak naprawdę mniej niż o fabułę chodzi w tym filmie o to, by w wyrazisty i pełen emocji sposób ukazać świat targany rodzinnymi problemami i różnicami klasowymi. „Roma” to najbardziej osobisty ze wszystkich dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna („Grawitacja”, „I twoją matkę też”).

Nie otwieraj oczu

Gdzie: Netflix

Kiedy: 21 grudnia

Tajemnicza siła dziesiątkuje ludzkość – każdy, kto ją zobaczy, ginie. Malorie, po latach życia z dwójką dzieci w ukryciu, postanawia przenieść się do miejsca, w którym ona i jej bliscy będą bezpieczni. Jednak aby wydostać się z sideł mrocznej siły, uciekinierzy muszą przetrwać dwudniową wyprawę po niebezpiecznej rzece — w dodatku z zasłoniętymi oczami. Trzymający w napięciu thriller wyreżyserowała zdobywczyni Oscara Susanne Bier. W roli głównej występuje zaś inna nagrodzona statuetką gwiazda – Sandra Bullock. Do świetnej obsady należą także Trevante Rhodes, Sarah Paulson i John Malkovich.

REKLAMA