Filmy erotyczne - wybór redakcji MH

Na tej liście nie znajdziecie żenujących tworów filmopodobnych pokroju przygód pana Greya. Są i klasyki, i produkcje niszowe, ale każdy z nich zasłużenie znalazł się w tym nobliwym zestawieniu.

Kino erotyczne shutterstock.com
Odważne kino może być również wyśmienitym kinem.

Erotyczna dwunastka

1. Emmanuelle – klasyka na dobry początek. Niektórzy mówią, że porusza już tylko staruszki, ale kto by się nie oparł urokowi Sylvii Kristel siedzącej w fotelu bez majtek? Scena seksu w samolocie wciąż działa, mimo iż popularne tanie linie tak ścisnęły fotele, by uniemożliwić nawet erekcję. Ale nie jesteście w samolocie, więc witajcie turbulencje!

2. Gilda – pora zrzucić coś z siebie. Rita Hayworth pokazuje w „Gildzie”, jak to zrobić, żeby partnerowi zabrakło tchu. Co prawda zdejmuje tylko rękawiczkę, ale przecież filmu nie należy brać dosłownie. „Put the blame on mame” („To wszystko wina mamy”) – śpiewa Rita, obnażając jedno ramię. Kto odpowiada za resztę? Nie wiadomo, wiadomo za to, że ta rola będzie ją prześladować latami: – Każdy facet, którego znałam, zakochiwał się w Gildzie, a budził się ze mną – wyznała kiedyś Hayworth.

3. Ostatnie tango w Paryżu – idziemy dalej, hm... w głąb. To ryzykowne słowa, ale cóż znaczy seks bez ryzyka. Znaczy, wiecie sami, o jakie ryzyko mi chodzi. Nowe doświadczenia, wzajemne oddanie, kochanie się bez zastanowienia, na ścianie, masło... Odważny film, odważne role Brando i Schneider przyspieszą wam bicie serc i skrócą grę wstępną. Czasem warto ją pominąć...

4. Maléna – czasem nie idziemy dalej. Miłość i seks w „Malénie” to właściwie tylko gra wstępna. Ale na jakim, pardon, instrumencie! Ciało Moniki Bellucci to poezja łagodnych fal kontrabasu, spiczaste talerze perkusji i bębny, bębny! Ten film wprowadzi do łóżka harmonię pieszczot, które nie nużą i które niezależnie od tego, jak długie, nieodparcie prowadzą do finału.

5. Imperium namiętności – ten film to nieustający finał, doskonały podkład na noc długodystansowców. Feeria pomysłów, szaleństwo seksu i całkowite od niego uzależnienie. Idealny, kiedy nie masz ochoty na liryczne rozmowy i obgadywanie planów na przyszłość. Jeżeli jednak dojdzie do takich prób, skieruj rozmowę na – nomen omen – pozycję kobiety w różnych kulturach.

6. Niebezpieczne związki – w sumie to poradnik dla uwodzicieli i lista motywów skłaniających do inicjacji seksualnej, ale pod kostiumami tego historycznego dramatu kipią emocje, które rozsadzą wasz wieczór. Wygląda na to, że najbezpieczniejsze są związki oparte tylko na seksie. „Nie, nie zakochałem się w Tobie” – ostrzegamy, że po takim filmie trudno o dotrzymanie tych słów. 

Romans na jedną noc? Coraz więcej kobiet decyduje się na takie przygody. Sam przeczytaj.

7. Czekając na wyrok – na wieczór, który zapowiada się jako klapa. Jeżeli dwoje życiowych rozbitków może kochać się z takim entuzjazmem, że gdzieś niknie smutek filmu a widzowie wciąż wybierają sceny intymne z niego jako najbardziej gorące w historii kina, to co złego może przytrafić się wam? Potrzebne są tylko czerwone zasłony, odrobina rozluźnienia, a podłoga sama was przyciągnie.

8. Drżące ciało – „Nigdy czegoś takiego nie widziałem” – mówi Victor, patrząc między nogi kobiety. „I ja także” – odpowiada ona całkiem przytomnie. „Nie rzucaj się, nie jestem kurzym tyłkiem”, „Lekcja nr 11. Zakochanej kobiecie najwięcej przyjemności sprawia uszczęśliwianie ukochanego” – te i inne hiszpańskie przepisy na udaną miłość sprawią, że wasze ciała zadrżą inaczej, niż zwykle. Chyba najpiękniej filmowane sceny zbliżeń mężczyzny i kobiety, zlewające się ze sobą jak połówki jednej całości – może przyda wam się lustro?

9. I twoją matkę też – podpowiedź, jak wakacyjną podróż zamienić w nieustający ciąg rozkoszy. Dwójka chłopaków zabiera starszą od nich dziewczynę, która dla nich będzie odkryciem... kobiecego ciała. Każde spotkanie to jakieś odkrycie. Oby udzielił się wam radosny, nieskrępowany seks – pardon, nastrój filmu.

10. 9 i pół tygodnia – ten film nie nadaje się dla świeżego związku. Mamy tu wszystko, o czym po cichu marzymy. Seks we troje, seks na stole, seks z nieznajomym, seks z truskawkami (truskawki nawet ze śmietaną). I mamy tu wszystko, czego się boimy: seks z nieznajomym, gwałt rozciągnięty w czasie, partnerkę, która czuje się wykorzystana (choć nie potrafi nie czerpać z tego przyjemności...). Uwaga, ostrożnie z tym filmem!

11. Sekretarka – po tym filmie zrozumiesz, że nie musisz na siłę wiązać kobiety – ona sama zrobi to lepiej. Idealna metoda przekonania jej, że Twoje zachcianki to nie jakieś zboczenie czy chora fantazja. Po prostu każdy potrzebuje czasem czegoś innego. Nie radzimy oglądać z koleżanką z pracy – nie każda sekretarka pragnie od razu być bita.

12. 9 songs – kiedy miną mistrzostwa w piłce nożnej, rock’n’roll wydaje się lepszym afrodyzjakiem od naszej ekstraligi. Orgazm, nawet gdy odbywa się seria karnych w meczu Zagłębie – Kolporter, wydaje się tak odległy, jak dwójka bohaterów. Choć z drugiej strony przez cały film są wyjątkowo, naprawdę wyjątkowo blisko siebie. Idealny film na chwile po seksie. Kawy? – pyta ona tuż po orgazmie. I wcale nie czeka na odpowiedź.  

Ostry seks

Większość z bohaterek powyższych historii lubiła seks w pikantnym wydaniu. Takie upodobania nie dotyczą jedynie postaci fikcyjnych - to powszechne wśród wszystkich kobiet. Zobacz, dlaczego one lubią seks na ostro.

REKLAMA