Ferrari v Ford - wielkie starcie w Le Mans niebawem trafi do kin

Batman, Bourne i Punisher zmierzą się się z Ferrari na wielkim ekranie. To nie ma prawa się nie udać.

Ford v Ferrari fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

O produkcji poświęconej legendarnemu pojedynkowi podczas Le Mans '66 mówiło się więcej od dobrych kilku miesięcy. Kilka słów na temat nowego dzieła Jamesa Mangolda ("Logan", "Przerwana lekcja muzyki") powiedział nam swego czasu Jon Bernthal. Wtedy dowiedzieliśmy się, że serialowy Punisher wcieli się w legendarnego producenta samochodów sportowych, Lee Iacoccę.

REKLAMA

Nie ściemniał. Bernthal faktycznie pojawi się u boku Christiana Bale'a i Matta Damona, aby wspólnymi siłami podjąć próbę zagonienia Ferrari z powrotem do stajni. Polską premierę zapowiedziano na 22 listopada 2019. O co cały hałas? Prawie jak zawsze - o urażoną męską dumę.

 

 

Henry Ford II był w latach 60. ubiegłego stulecia bardzo blisko kupienia Ferrari, ale Enzo ostatecznie wycofał się z transakcji. Brak porozumienia w biznesie postanowił więc przenieść na tor, aby pokazać Włochom ich miejsce w szeregu i przełamać sześcioletnią hegemonię producenta supersamochodów ze słonecznej Italii.

Aby to osiągnąć zwrócił się do wybitnego konstruktora i projektanta samochodów, Carrolla Shelby'ego (Matt Damon). Ten z kolei usadził w swojej maszynie Kena Milesa (Christian Bale). Dalej działa się magia. Kto wie, ten wie, a reszcie nie będziemy spoilerować. Szykuje nam się prawdziwa, wysokooktanowa gratka na wielkim ekranie. Stonesi w zwiastunie, ryk silników, kolejna metamorfoza Christiana Bale'a i klimat, który krzyczy "100% USA". My to kupujemy. Gaz do dechy, Panie i Panowie, szykuje nam się piękna jesień!

 

Ford v Ferrarifot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

 

REKLAMA