Ewan McGregor: pokonaj strach

Dalekie podróże, dobrzy przyjaciele, wymagająca praca - Ewan McGregor żyje pełnią życia. Jednak tym, co daje mu największą satysfakcję, jest spokojne życie rodzinne i kilka prostych zasad, których się trzyma. Sprawdź, czy i dla Ciebie mogą być one drogowskazami.

Sam Jones - Rodale Images
Ewan McGregor (fot. Sam Jones)

Pomysł był taki, żeby spotkać się z McGregorem gdzieś na terenie Malibu Creek State Park, a po wywiadzie wybrać się na wyprawę po dzikiej okolicy. W momencie gdy słońce stało wysoko na niebie, temperatura przekraczała 32 stopni Celsjusza, a w tej spiekocie nie było widać nawet śladu aktora, pomyślałem sobie, że nie od rzeczy byłoby ustalić nieco bardziej precyzyjny plan spotkania.

Ciężko przełknąłem ślinę i ruszyłem na poszukiwania. W końcu dostrzegłem McGregora, który wygodnie rozłożył się w cieniu wielkiego dębu. To facet, który kilka lat temu pokonał prawie 26 tys. km, jadąc na motocyklu z Londynu do Nowego Jorku. Wybrał drogę przez Mongolię. Potem przebił to osiągnięcie, jadąc ze swej ojczystej Szkocji aż do południowej Afryki.

Zawsze wiedziałem, że gdzieś tam jest cały ten wielki świat, którego trzeba doświadczyć najpełniej, jak tylko się da.

W czasie swych wypraw McGregor nauczył się, że droga jest wszystkim, że barierę językową można pokonać uśmiechem oraz że czasem przybysz musi w obcym kraju skosztować potrawki z jąder kozła. Na podstawie jego doświadczeń nakręcono filmy dokumentalne "Long Way Round" i "Long Way Down".

"Dobrze się czujesz? Trochę dzisiaj grzeje" - powiedział McGregor i podał mi butelkę wody. W wyblakłej koszulce i bojówkach wyglądał na świeżego i wypoczętego. Pomimo 38 lat i trójki dzieci wciąż prezentuje się chłopięco i wygląda na sprawnego.

Ta szczupła sylwetka dała mu role, z których zasłynął: ćpuna w "Trainspotting", poety w "Moulin Rouge" czy rycerza Jedi w serii "Gwiezdnych Wojen". McGregor jest bardzo wszechstronny, dzięki czemu może wcielić się w tak różne postaci, jak czarny charakter i główny przeciwnik Toma Hanksa w "Aniołach i demonach", gej, partner Jima Carreya w więziennym romansie "I love you Phillip Morris", czy kochanek granej przez Hillary Swank pilotki - pierwszej kobiety, która przeleciała nad Atlantykiem - w biograficznym filmie "Amelia Earhart".

Kiedy nie pracuje, też daje wyraz swojej wszechstronności. Inni najbardziej wzięci hollywoodzcy aktorzy pomiędzy rolami zaszywają się w luksusowych ośrodkach spa, a MacGregor śpi na wydmach Sahary, uczy się pilotować stare samoloty, biwakuje wraz z żoną w krainie niedźwiedzi polarnych (no dobra, to było na potrzeby filmu dokumentalnego) i zachowuje się tak, jakby miało nie być jutra.

"Pochodzę z małego szkockiego miasteczka Crieff - opowiada McGregor, kiedy wracamy do mojego samochodu. - To fantastyczne miejsce, kocham je całym sercem. Zawsze jednak wiedziałem, że gdzieś tam jest cały ten wielki świat, którego trzeba doświadczyć najpełniej, jak tylko się da".

1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA