Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Elite Forza: elitarni ochroniarze VIP-ów

Oni chronią wysoko postawionych Włochów, Ty – najbliższych i siebie. Wykorzystaj system, zgodnie z którym trenują, a będziesz równie skuteczny, co elitarni agenci.  

elite forza fot. Shutterstock
Roberto Testa jest jednym z agentów odpowiedzialnych za osobiste bezpieczeństwo ludzi z włoskiej elity społecznej i politycznej. Do jego klientów należą m.in. XYZ i ASD. W kraju o tak niestabilnej gospodarce i wysokim poziomie korupcji, z rozwiniętą przestępczością zorganizowaną i długą historią politycznych porwań oraz morderstw, musi nieustannie zachowywać wzmożoną uwagę.

Podczas zmian, trwających nawet po 14 godzin, jest jak cień swego klienta, bez przerwy niepostrzeżenie zbierając informacje, szacując zagrożenia i planując ewentualne trasy ucieczki. Testa, były komandos włoskiego odpowiednika brytyjskich oddziałów specjalnych SAS, ma już na karku pięćdziesiątkę. Twierdzi, że to dobry wiek dla ochroniarza, ponieważ w tym fachu najbardziej liczą się dziesiątki lat taktycznego doświadczenia.

Nie ma jednak cudów: ciało nie ma już młodzieńczej sprawności, odzywają się też stare rany. Dlatego Testa i jego ekipa trenują w systemie Tacfit, który opracowano w ostatnim dziesięcioleciu na podstawie doświadczeń amerykańskich i izraelskich sił specjalnych oraz oddziałów antyterrorystycznych ratujących zakładników.

Trening wyrabia specyficzny rodzaj sprawności. Testa potrzebuje wytrzymałości, żeby zachować niesłabnącą koncentrację przez długie godziny żmudnej pracy, podczas których niewiele się dzieje. Musi być w każdej chwili gotowy, aby w sytuacji zagrożenia błyskawicznie przejść w tryb działania, pozwalający ewakuować swojego klienta bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

 

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij