Dziwne prawa dotyczące jedzenia w USA

Garść dosyć dziwnych amerykańskich przepisów na pocieszenie, gdybyś miał ochotę ponarzekać na polskie zbyt szczegółowe prawo, Nie jesteśmy pewnie, czy wszystkie są surowo egzekwowane, ale wciąż funkcjonują w zapisach. Niektóre są tak dziwne, że mimo długiego namysłu nie byliśmy w stanie wymyślić, co się wydarzyło, że akurat tej czynności zakazano.

USA, Stany Zjednoczone shutterstock.com

ALABAMA
Zgodnie z prawem w tym stanie nie wolno nosić lodów w rożkach w tylnej kieszeni spodni. O ile nam wiadomo, prawo nic nie mówi na temat przedniej kieszeni, ale to zdecydowanie odradza logika.  

 

ALASKA
W mieście Fairbanks surowo zakazane jest podawanie napojów alkoholowych łosiom. Chociaż samo wyróżnienie łosi trochę dziwi, jest to całkowicie zrozumiały zakaz, bo łoś to wyjątkowo duże zwierzę. Duży I pijany mógłby szukać zwady. Widujemy to w weekend u ludzi.

 

ARIZONA
Gdybyś kiedyś wylądował w Arizonie w środku lata i był bardzo spragniony, wystarczy poprosić kogokolwiek o wodę. Z czystej uprzejmości na pewno ją dostaniesz, a jeśli trafisz na kogoś nieuprzejmego, dostaniesz I tak – w lecie w Arizonie nie można nikomu odmówić szklanki wody. Tak stanowi prawo stanowe.

 

KALIFORNIA
W mieście Carmel w Kalifornii dopiero w 1987 roku Clint Eastwood po objęciu urzędu burmistrza zlikwidował przepis, który zabraniał stania na chodniku podczas jedzenia lodów.  Czasami, kiedy przeciskamy się przez tłumek przed modnymi lodziarniami, żałujemy, że takie prawo nie obowiązuje u nas.

ZOBACZ TEŻ: Na tych plażach musisz popływać

KOLORADO
W stanie Kolorado obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w dniu wyborów. Coś podobnego, jak wspominają nasi ojcowie, obowiązywało chyba również w Polsce, w czasach PRL. Trudno ocenić, czy to lepiej czy gorzej dla demokracji.

 

CONNECTICUT
W Connecticut od 1948 roku obowiązuje dość specyficzny sposób rozstrzygania czy ogórek zasługuje na miano pikla. Otóż, żeby można go było sprzedawać pod tą nazwą, musi – upuszczony z wysokości jednej stopy – odbić się.


DELAWARE
Gdybyś, będąc w Fenwick Island zapragnął urządzić sobie piknik na autostradzie, to dobrze się zastanów, bo w prawie jest wyraźnie zaznaczone, że takie spędzanie wolnego czasu nie jest dozwolone w tym mieście.

 

FLORYDA
Wielu Polaków jeździło pracować na zmywakach w USA. Gdyby taki pomysł powstał I w Twojej głowie, lepiej nie wybieraj Florydy. W tym stanie bowiem przewidziana jest kara za stłuczenie więcej niż trzech naczyń dziennie lub obtłuczenie więcej niż czterech kubków.

PRZECZYTAJ: Pływanie - 5 korzyści zdrowotnych

GEORGIA
W Georgii nie można liczyć na promocję piwka w stylu dwa za cenę jednego.

 

HAWAJE
Na Hawajach zabronione jest kupowanie drinków na zapas – siedząc przy barze nie możesz mieć przed sobą dwóch kieliszków wódki czy szklaneczek whiskey. O ile wiemy, możesz za to mieć szklaneczkę z podwójnym Danielsem.

 

ILLINOIS
Pochodzenie tego przepisu sugeruje, że kiedyś w Chicago mieszkali prawdziwi twardziele, jak bohater mema “this is fine” (nie znasz? Wpisz w wyszukiwarkę this is fine meme”) . W wietrznym mieście wciąż obowiązuje bowiem zakaz spożywanie posiłków w miejscu trwającego pożaru.

 

INDIANA
W mieście Gary nie toleruje się brzydkiego zapachu z ust. Na cztery godziny przed wizytą w kinie I jazdą tramwajem nie wolno spożywać nic przyprawionego czosnkiem.

KANSAS
Kary za wandalizm nie są niczym niezwykłym, natomiast w mieście Derby w Kansas postanowiono doprecyzować, że nie wolno kopać maszyn sprzedających przekąski I napoje nawet, gdy połknie pieniądze I nie wyda zamówionego towaru.

 

MARYLAND
Wiadomo, że kąpać się można dopiero mniej więcej godzinę po posiłku.  Gdybyś jednak zdążył zgłodnieć, to w Maryland poczekaj z jedzeniem aż wyjdziesz z wody, ponieważ jedzenie w oceanie jest tam zakazane.

 

MINNESOTA
Mieszkańcy St. Cloud nie mogą w niedzielę jeść hamburgerów w miejscach publicznych. Być może największe głodomory spożywają je potajemnie z papierowych toreb jak pijacy na ulicach whisky.

 

 

NEBRASKA
Gdybyś szukał znanych z filmów amerykańskich pączków z dziurką w mieście Leight, możesz mieć spory kłopot, ponieważ sprzedaż pączków w takiej formie jest w tym mieście nielegalna.

 

NEVADA

W mieście Nyala zakazane jest stawianie kolejki alkoholu więcej niż trzem osobom naraz dziennie. Kolejka dla wszystkich – to w tym mieście nie przechodzi.

NEW JERSEY
Mizofonia to szczególna wrażliwość na dźwięki. Prawdopodobnie ofiarą tej przypadłości padli twórcy prawa w New Jersey, bo wprowadzili prawo, które zabrania siorbania zupy z talerza/miski.

 

NEW MEXICO
Po głównej ulicy miasta Las Cruces w Nowym Meksyku nie wolno chodzić z lunch boksem. Przypuszczamy, że to relikt z czasów, kiedy każdy pracownik fizyczny miał przy sobie taki właśnie kuferek, a Main Street pewnie była deptakiem dla elegantów I elegantek I zakaz zmniejszał ilość spracowanych, brudnych I spoconych robotników wracających z pracy.

 

NOWY JORK
W mieście Greene obowiązuje bardzo szczegółowy zakaz. Otóż podczas koncertów nie wolno jednocześnie jeść orzeszków ziemnych I iść tyłem.

 

 

OHIO

W Columbus obowiązuje zakaz sprzedaży płatków kukurydzianych w niedziele. Zostają owsiane.

 

OKLAHOMA
W Oklahomie nie możesz podejść do kolegi jedzącego hamburgera I zażądać gryza. Dziś I tak nikt już tego nie zaproponuje, ale zakaz dzielenia się w ten sposób jedzeniem obowiązywał w tym stanie na długo przed pandemią.

 

OREGON
Spożywanie lodów w niedzielę jest zakazane. Być może chodziło o ochronę niedzielnych ubranek do kościoła.

PENSYLWANIA
Gdybyś poczuł nagłą potrzebę zdrzemnięcia się na wystawionej na zewnątrz lodówce, to lepiej nie rób tego w Pensylwanii. Prawo wyraźnie zabrania tam spania na lodówkach. WTF?

POŁUDNIOWA KAROLINA
Na cmentarzu przy Magnolia Street w mieście Spartanburg obowiązuje surowy zakaz jedzenia arbuzów.

UTAH
W tym stanie wszyscy mają chyba mocne kości, natomiast osoby z nietolerancją laktozy mają oficjalnie przechlapane. Zgodnie z prawem nielegalne jest tam bowiem nie picie mleka. Dzięki Bogu mamy już mleko bez laktozy.

REKLAMA