Dwudziestolatek czy czterdziestolatek - który ma lepiej?

Wszyscy chcą być wiecznie młodzi, ale czy naprawdę młodość jest taka wspaniała? Porównujemy zalety i wady bycia dwudziesto- i czterdziestolatkiem.

shutterstock.com

Dwudziestolatek w liczbach

1. 19% - Taki odsetek facetów chciałby na zawsze pozostać dwudziestolatkami, pod warunkiem że cieszyliby się dobrym zdrowiem.  

2. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń Sedlak & Sedlak z 2017 roku średnia zarobków osób w wieku 18-25 lat, zatrudnionych na umowę o pracę, wyniosła 2200 zł netto.

3. Czy mężczyźni cenią sobie zalety młodości? Chyba tak. Badacze z University of Michigan ustalili, że panie największym zainteresowaniem mężczyzn cieszą się około 20. roku życia.

4. Według raportu ONS późne lata nastoletnie charakteryzują się wysokim poczuciem satysfakcji życiowej, ale spada ono na początku trzeciej dekady życia.

5. Twoje mięśnie są najsilniejsze i najlepiej rosną w wieku 20+. Im dalej w las, tym gorzej, ale strach przed mitycznym spadkiem teścia po 40 r.ż. jest przesadzony.

ZOBACZ: 40 lat? To nie jest czas na kryzys!

Czterdziestolatek w liczbach

1. 39% - Ponad dwa razy więcej (!) mężczyzn wolałoby jednak zachować na dłużej swoją nieco dojrzalszą wersję. Ciekawe.

2. Średnia zarobków dla osób zatrudnionych na umowę o pracę w wieku 40-49 lat wyniosła 3350 zł. To o ponad 50% więcej.Doświadczenie na rynku pracy jest cenne.

3. Ci sami badacze (University of Michigan), korzystając z analizy danych z aplikacji randkowych, dowiedli, że męska atrakcyjność jest najwyższa między 40. a 50. r.ż. Najlepsze przed Tobą!

4. W raporcie możemy również przeczytać, że kolejny wzrost zadowolenia z życia obserwujemy w połowie 4. dekady. Niestety, po przekroczeniu „40” znowu wpadamy w lekki dołek.

5. W trzeciej dekadzie życia notujemy spadek testosteronu, jednak rzeczywisty ubytek energii i obniżenie libido są bardziej związane z tym, że mężczyźni o siebie nie dbają, a nie z wiekiem.

PRZECZYTAJ: Czego pragną kobiety, kiedy mają 20, 30 i 40 lat...

Werdykt MH: „40” górą”

Przyjęło się, że to w okolicy czterdziestki mężczyźni przeżywają kryzys wieku średniego. Jednak badania pokazują, że w tym wieku jesteś bogatszą, szczęśliwszą i atrakcyjniejszą wersją swojego 20-letniego ja.

Zobacz również:
REKLAMA