Dwayne Johnson i demolka. Oto rachunek za zniszczenia The Rocka

Wszędzie tam, gdzie pojawia się Dwayne "The Rock" Johnson, podąża również chaos. Ciekawscy podsumowali zniszczenia z filmów, w których potężny Amerykanin grał pierwsze skrzypce (pierwszy karabin?). Oto wystawiony mu rachunek wobec świata. 

Dwayne The Rock Johnson Wiese/FaceToFace/REPORTER
Wiese/FaceToFace/REPORTER

Lista zobowiązań jest cholernie długa. Zdziwieni? My też nie. W końcu kiedy ostatnio widzieliśmy Johnsona w subtelnym wydaniu? Prawdopodobnie było to w "Be Cool", ale mało kto może pamiętać ten średnio udany projekt z Johnem Travoltą i Umą Thurman w rolach głównych. Fakty są takie, że od ponad dekady "The Rock" regularnie macza swoje umięśnione palce w rozwalaniu, wysadzaniu, ostrzeliwaniu, masakrowaniu, wybijaniu, zgniataniu i obijaniu wszystkiego, co staje mu na drodze

REKLAMA

Jasne, zazwyczaj wina nie leży wyłącznie po jego stronie. W takim "San Andreas" po prostu dochodzi do potężnego trzęsienia ziemi. Johnson za wszelką cenę rusza, aby ratować swoją córkę. To jeden z tych momentów, gdy cel rzeczywiście uświęca środki. Nie zmienia to jednak faktu, że tam gdzie pojawia się The Rock dziwnym trafem pojawiają się ogromne zniszczenia.

"Rampage", "Skyscraper", "G.I. Joe: Odwet", "Szybcy i Wściekli"... Sami widzicie, to nie komedie romantyczne. Dociekliwi z Rotten Tomatoes (rottentomatoes.com) obejrzeli w sumie 22 thrillery i filmy akcji, w których pojawił się Dwayne i oszacowali w dolarach wszelkie szkody. (Wzięto pod uwagę ceny aut, jachtów, helikopterów, szacowane koszty klęsk żywiołowych, a także okien i setek ścian z regipsu. Piękna robota.

Rachunek za zniszczenia: 12 213 644 538 000 $ - poprawcie nas, ale to chyba 12,2 biliona dolarów

Największe zniszczenia w filmie: San Andreas, około 10 000 000 000 000 $. Całe zachodnie wybrzeże niszczone przez trzęsienia ziemi. Do kasacji poszły miasta, sieci energetyczne, drogi i wszystkie "mniejsze" kwestie.

Najmniejsze zniszczenia w filmie: "Jumanji: Przygoda w dżungli", jakieś 18 000 $ wirtualnych zniszczeń w dżungli. 

Historyczna rozwałka: W "Królu Skorpionie" i "Herkulesie" największa rozwałka następuje w momentach niszczenia historycznych świątyń i budowli, których koszt oszacowano na jakieś 30 mln i 50 mln zielonych kolejno.

Szybki, wściekły i nieostrożny: Gdy dołączył do rodziny ścigantów w "Fast Five", szybko stało się jasne, że Luke Hobbs pracuje na podobnym poziomie ostrożoności, co słoń w składzie porcelany. Jego pościg po brazylijskich ulicach za Dominikiem i Brianem (Pamiętacie - to wtedy, gdy zwinęli sejf narkotykowemu bossowi) oszacowano na 20 mln $ rozwałki. Przy dużym udziale dwóch wspomnianych, ale jednak.

W "Furious 7" - już jako członek ekipy Toretto - sporą część filmu spędził w szpitalu po wymagającym starciu z Jasonem Stathamem ("There's always a bigger fish", chciałoby się napisać). Końcówka należała jednak w stu procentach do niego. Jak bowiem inaczej nazwać rozwalenie ukradzioną karetką drona, wyłamanie z niego miniguna i rozwalenie nim helikoptera za kolejne 20 baniek. Widowiskowa akcja to w sumie: 8,5 miliona za drona, karetkę i pół okolicy, 20 mln za helikopter i jakieś 100 000 $ za usuwanie gruzów.

Co dalej? Mamy graniczące z pewnością przeczucie, że po nadchodzącym "Hobbs & Shaw" artykuł będzie wymagał konkretnej aktualizacji. Jak sądzicie, ile jeszcze w ciągu swojej kariery aktorskiej napsuje 47-letni Johnson? Piszcie w komentarzach.

Sprawdźcie też: Oto trening klaty prosto od The Rocka

źródło: rottentomatoes.com

REKLAMA