[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Dumni z Polski cz. I

My, Polacy, możemy być dumni z bohaterskiej historii, wielkich wodzów, myślicieli, poetów i naukowców. Ale są też przyziemne sprawy, o których często zapominamy, a za które jesteśmy na świecie znani i szanowani. 

Flaga Polski, Polska Jest naprawdę wiele powodów, by być dumnym z Polski i Polaków.
1. Polskie wędliny

Charles de Gaule mówił, że nie da się rządzić krajem, w którym jest ponad 300 gatunków sera. To co ma powiedzieć prezydent Duda, skoro my mamy kilkaset gatunków kiełbas i wędlin? I są świetne. Firma Krakus eksportowała swoje wyroby do USA i Wielkiej Brytanii już w okresie międzywojennym XX w. Całe szczęście, że po komunistycznych latach chudych firmy wędliniarskie odzyskują dawną renomę, jako producenci znakomitych wędlin.

REKLAMA

Coraz częściej w londyńskich barach przekąskowych daniem dnia jest sandwicz z kiełbasą krakowską albo polędwicą sopocką. Polskie suche kiełbasy, sporządzane i wędzone według tradycyjnych receptur, doprawiane np. owocami jałowca czy czosnkiem, są rarytasem na całym świecie. Konkurują z powodzeniem z takimi tradycyjnymi wyrobami, jak na przykład włoska szynka parmeńska.

2. Polskie święta

W zlaicyzowanych krajach zachodnich Boże Narodzenie to głównie powód do wzmożonej akcji marketingowej oraz wysyłania sobie kartek okolicznościowych. Polak natomiast podchodzi do świąt z powagą i nie szczędzi sił i środków, żeby wszystko doprowadzić do perfekcji. Dzięki świętom rodziny trzymają się razem.

Człowiek z Zachodu, który na ogół jest bardziej wyemancypowany rodzinnie i utrzymuje kontakty wyłącznie z najbliższymi, jeżeli uczestniczy w takiej imprezie, czuje się tak, jakby został przeniesiony w jakąś sielską krainę z książeczek dla dzieci, gdzie jest miło, bezpiecznie, pachnie piernikiem, a ludzie mają dla siebie czas. Zalecamy tylko ostrożność podczas śmigusa-dyngusa. Obcokrajowców ta rodzima tradycja specjalnie nie śmieszy.

3. Polskie jachty

Jesteśmy największym w regionie producentem jachtów. Podbiły one rynki takich krajów jak Hiszpania, Niemcy, Francja i Wielka Brytania. Są wysoko cenione ze względu na nowoczesną konstrukcję, precyzyjną obróbkę i perfekcyjnie, ręcznie wykonane detale.

W Polsce mamy prawie dziewięćset firm, które zajmują się produkcją oraz naprawą jachtów. Czołówkę polskich stoczni jachtowych tworzy tzw. wielka piątka – Balt Yacht, Delphia Yachts, Galeon, Ostróda Yachts i Ślepsk. Zamiast jednak cieszyć się z eksportu polskich jachtów, poradź zagranicznym znajomym, by poznali prawdziwy smak żeglowania wotoczeniu dzikiej przyrody na Warmii i Mazurach. Za niewielką opłatą można tam przechować łódkę.

4. Polski konkurs

Chwaląc się osiągnięciami, nie możemy zapominać o sferze ducha. Daliśmy światu genialnego kompozytora Fryderyka Chopina (chociaż Francuzi próbują nam go ukraść) i potrafiliśmy to osiągnięcie zdyskontować, organizując Konkurs Chopinowski o międzynarodowej randze. Odbywa się on co 5 lat, prawie nieprzerwanie od 1927 roku. Biorą w nim udział najzdolniejsi młodzi pianiści z całego świata. Zwycięstwo lub otrzymanie jednej z nagród toruje uczestnikowi drogę do najsłynniejszych światowych sal koncertowych. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij