[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Dieta nordycka, filtry słoneczne i dress code - News MH

Nasi Czytelnicy są zdecydowanie ciekawi świata, a nasi eksperci bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą. Z tej mieszanki powstają ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi.

Dieta nordycka, dieta śródziemnomorska Dieta nordycka czy śródziemnomorska? Która lepsza?

Regularnie ćwiczę. Lepsza będzie dieta nordycka czy śródziemnomorska?

Obydwie diety stawiają na warzywa i owoce, a czerwone mięso zastępują rybami. Przy treningu siłowym, ukierunkowanym na rozbudowę mięśni, lepsza będzie dieta nordycka. Połączenie ryb z roślinami strączkowymi to idealne zestawienie aminokwasów potrzebnych do zwiększenia masy mięśniowej. Przy treningu wytrzymałościowym lepiej sprawdzi się dieta śródziemnomorska. Zawarta w niej większa porcja węglowodanów pozwoli na bieżąco uzupełniać rezerwy glikogenu dostarczającego energii.

dr Marek Szołtysik - dietetyk, doktor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

REKLAMA

W mojej pracy nawet latem obowiązuje formalny dress code. Czy jeśli założę koszulę z krótkim rękawem, to będzie duże faux pas?

Zdecydowanie tak. Koszula z krótkim rękawem ma charakter nieformalny. Możesz ją nosić po pracy, w weekend czy podczas urlopu. Niestety, do biura, w którym obowiązuje strój formalny, zawsze ubieraj koszulę z długim rękawem. W tym przypadku musisz wygląd postawić ponad własny komfort.

Jest jednak rozwiązanie, które choć trochę uratuje Cię podczas upałów: po prostu podwiń rękawy, a nie przekroczysz w ten sposób zasad ubioru i zachowasz odpowiednią dla miejsca kulturę i klasę.

Dominika Gawłowska - stylistka Men's Health

Jestem rudzielcem, mam piegi i bardzo jasną karnację. Co mam zrobić, aby podczas tegorocznego urlopu w ciepłych krajach nie doznać oparzenia słonecznego?

Najlepszym sposobem na unikanie poparzeń słonecznych jest wybieranie odpowiedniej formy ochrony przeciwsłonecznej, czyli preparatów z faktorem 50+, który powinien być dosmarowywany co dwie godziny po każdym wyjściu z wody, prysznicu czy wytarciu się ręcznikiem. Przy tak wrażliwej i jasnej skórze warto smarować całe ciało, nie tylko części odsłonięte.

Dodatkową ochroną jest suplementacja beta-karotenu. Dzięki temu skóra będzie bardziej odporna na uszkodzenia słoneczne. Taką kurację najlepiej zacząć kilka tygodni przed opalaniem. Możesz łykać tabletki, ale lepiej jedz czerwone i pomarańczowe warzywa i owoce. Pamiętaj też, aby rozsądnie korzystać z opalania i nie wychodź na pełne słońce między godz. 12 a 15.

Dbaj o to, abyś zawsze miał zapewnione ocienione miejsce na plaży czy basenie. Nie zapominaj o okularach przeciwsłonecznych z filtrem i czapce z daszkiem, a przed wejściem do basenu czy morza załóż specjalną koszulkę z filtrami, które blokują większość promieniowania UVA i UVB.

dr n. med. Danuta Nowicka - specjalista dermatolog, kosmetolog z KosMeD Gabinet Medycyny Estetycznej 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij