David Beckham: wilk w owczej skórze

Becks to jeden z gości, którzy nas inspirują i motywują do działania. Jeden z tych, którzy swoimi życiorysami udowodnili, że nie tylko należy walczyć o najwyższe cele, ale można w tej walce zwyciężyć. Weź z nich przykład i sięgnij po to, co od dawna Ci się należy.

David Beckham fot. East News
fot. East News

Trwa właśnie 10. minuta meczu między Realem Madryt a Realem Saragossa w półfinale hiszpańskiego Pucharu Króla. David Beckham wykonuje nieprawdopodobne podanie do Ronaldo, a ten bez problemu zamienia je na gola. Estadio Santiago Bernabeu, jedna z największych świątyń futbolu, przenosi się do świata, do którego do tej pory wstęp miała tylko Alicja i jej przyjaciele – do Krainy Czarów.

Od początku kariery Davida trenerzy drużyn młodzieżowych Manchesteru United byli pewni, że prędzej czy później młody chłopak z Londynu trafi do pierwszego składu.

"Każdy, kto chciał zostać po treningu, mógł to zrobić – mówi Eric Harrison, który opiekował się rocznikiem Beckhama. – David zawsze się zgłaszał, za każdym razem. Był w tym niemal fanatyczny". Nic zatem dziwnego, że szybko zaczął się wyróżniać na tle kolegów.

"Podczas gierek treningowych daliśmy mu szansę strzelania z rzutów wolnych – wspomina Harrison. – Ale najlepszy był w obijaniu piłki o poprzeczkę. Ustawialiśmy futbolówki w różnych miejscach boiska i kazaliśmy mu trafiać. Z 18 metrów, z 22. Nigdy się nie mylił".

Czy tak było naprawdę? Dziś już trudno ustalić. Jednak relacja trenera pozwala jeszcze lepiej zrozumieć postawę Beckhama zarówno na boisku, jak i poza nim.

STRONA 1 z 2
REKLAMA