Daniel Craig miał wypadek: Bond 25 zagrożony?

Świat obiegła wiadomość o wypadku na planie najnowszego Bonda. Prace nad filmem wstrzymano.

Brytyjski dziennik The Sun podał, że Daniel Craig, który ma wcielić się w rolę agenta 007 po raz piąty (jak ten czas leci!), doznał kontuzji w trakcie zdjęć na Jamajce. Podczas kręcenia sceny pościgu aktor poślizgnął się i upadł na tyle niefortunnie, że nie był w stanie kontynuować gry. Craig skarżył się na silny ból kostki. Po wstępnych oględzinach stwierdzono, że aktor musi być jak najszybciej przetransportowany na badania do Stanów Zjednoczonych. W tej sytuacji, producenci byli zmuszeni zawiesić prace nad filmem, do momentu, w którym Craig będzie mógł w pełni sił wrócić na plan.

Nowy Bond bez Daniela Craiga?

Po premierze Spectre, która odbyła się w 2015 roku, Daniel Craig oznajmił, że najprawdopodobniej jest to ostatni Bond w jego karierze. Jednak nie od dziś wiadomo, że nie ma na świecie rzeczy, których nie można kupić. Usilne negocjacje producentów przyniosły pozytywny efekt - w 2017 roku oficjalnie potwierdzono udział Craiga w najnowszym Bondzie.

ZOBACZ TEŻ: Być jak James Bond - 11 trików faceta z klasą

Bond 25 - fabuła i obsada

Jeszcze nie wiemy, jak brzmi oficjalny tytuł najnowszego Bonda. Twórcy serii zwykli nazywać roboczo poprzednie części zgodnie z kolejnością ich powstania, przez co na razie mówimy o „Bondzie 25”.

Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chodzi o fabułę. Nie mamy szczegółowych informacji, ale jej ogólny zarys jest następujący: Bond cieszy się urokami emerytury na słonecznej Jamajce. Sielankę przerywa mu jego stary przyjaciel z CIA, Felix Leiter, który prosi go o pomoc w odbiciu porwanego naukowca. Trop prowadzi 007 do groźnego złoczyńcy, który jest w posiadaniu śmiertelnie niebezpiecznej technologii. W filmie, oprócz Jamajki, zobaczymy północną Norwegię, Włochy i Londyn.

Craig to niejedyne znane nazwisko w obsadzie nowego Bonda. W roli głównego „złego” zobaczymy Ramiego Maleka, (zdobywcę Oscara dla najlepszego aktora za Bohemian Rhapsody). W filmie wystąpią także Ralph Fiennes (M), Ben Whishaw (Q), czy Léa Seydoux (Madeleine Swann). Reżyserem nowego Bonda został Cary Fukunaga (znany m.in. z serialu Detektyw), a za scenariusz odpowiada aż, uwaga, 6 osób. Czy odbije się to na jakości nowej produkcji? Zobaczymy w przyszłym roku.

Zmiana warty

Bond 25 ma być ostatnim filmem o przygodach 007 z udziałem Daniela Craiga. Czas płynie nieubłaganie, a dynamiczne sceny, z których słynie seria, stają się dla aktora (jak widać po ostatnich wydarzeniach) coraz trudniejszym wyzwaniem. Redakcja MH ma nadzieję, że pomimo przeszkód, najnowszy Bond będzie godnym pożegnaniem Craiga z serią.

Premiera nowego Bonda ma się odbyć 3 kwietnia 2020. Czy kontuzja aktora opóźni premierę? Czas pokaże.

Zobacz również:
REKLAMA