[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Czy możesz grzeszyć bez kary?

Sprawy życia wiecznego zostawiamy innym instytucjom. Nas interesuje, czy w doczesnym życiu wszystkie grzechy mają swoje konsekwencje. A jeśli tak, to może nie zawsze takie złe? Postanowiliśmy to sprawdzić.

pakt z diabłem fot. Elisanth, 2015, shutterstock.com
Odpowiedz na poniższe pytania, zapamiętując swoje odpowiedzi.

1. Walczysz z urzędem o odszkodowanie. Czy podczas decydującej rozmowy powinieneś być spokojny jak Ghandi?

A. Nie

B. Tak

Odpowiedź A. Mężczyźni, którzy potrafią okazywać złość (ale w sposób kontrolowany), są skuteczniejsi w negocjacjach. Chociaż warto wiedzieć, że ta reguła nie działa w krajach Azji Wschodniej.

REKLAMA

2. Które z tych zachowań wskazują, że kontrolujesz złość?

A. Ludzie są przerażeni Twoimi wybuchami

B. Sam jesteś przerażony swoimi wybuchami

C. Stosujesz słowne pogróżki

D. Atakujesz innych fizycznie

E. Stosujesz używki, aby się „wyciszyć”

F. Zdenerwowanie powoduje u Ciebie napięcie mięśni i wzrost tętna

G. Czujesz, że lepiej zejść innnym z oczu, kiedy jesteś wściekły

Wszystkie! Jeżeli rozpoznajesz u siebie więcej niż 2, powinieneś pomyśleć o terapii. Pomoże Ci ona rozpoznawać „wyzwalacze” gniewu i nauczy kontrolować emocje, aby nie krzywdzić innych i siebie.

3. Którym z tych napojów powinieneś poczęstować szefa choleryka przed ważną rozmową?

A. Szklanką soku

B. Herbatą

C. Colą light

A. Badania na Ohio State University wykazały, że zdenerwowane osoby najszybciej uspokajały się po wypiciu słodkiego napoju. „Panowanie nad emocjami wymaga energii, dlatego mózg potrzebuje dodatkowej dawki glukozy” – tłumaczą autorzy badań. Sztuczne słodziki nie są w stanie oszukać mózgu.

4. Czy lenistwo to wróg cywilizacji?

A. Tak

B. Nie

B. Wcale nie. Dla człowieka od niepamiętnych czasów lenistwo stanowiło cechę ewolucyjnie korzystną. Jesteśmy tak zaprogramowani, że unikamy zbędnego fizycznego wysiłku, aby zaoszczędzić energię na pracę umysłową. Dzięki temu człowiek stworzył wygodną cywilizację i właściwie nie musi już wcale ruszać się z kanapy. Na swoją zgubę, bo siedzący tryb życia, jak donoszą naukowcy, szkodzi bardziej niż palenie.

5. Jaki procent ludzi w krajach zachodnich używa windy zawsze, nawet na niskie piętra?

A. 90%

B. 54%

C. 24%

B. Z ankiety przeprowadzonej przez Benenden Healthcare Society wynika, że ponad połowa z nas (umówmy się – cywilizowanych ludzi świadomych roli aktywności fizycznej) wozi tyłek windą, nawet wjeżdżając na II piętro. A szkoda, bo wchodząc po schodach, spalasz 690 kcal/h.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij