Czy jesteś facetem z charakterem?

Jakich mężczyzn szuka większość kobiet? Wcale nie sympatycznych, łagodnych i uczuciowych, tylko silnych, odważnych i pewnych siebie. Sprawdź, czy właśnie takim facetem jesteś, a jeśli okaże się, że nie jesteś - zobacz, jak takim twardzielem się stać.

Męski świat jest już znudzony nijakim, metroseksualnym modelem faceta. Znowu zatęskniliśmy za prawdziwym twardzielem, czego dowodem jest wysyp filmów z twardzielami w roli głównej.

Wierność swoim zasadom, odwaga, niezłomność, siła charakteru sprawiają, że masz poczucie, że to Ty jesteś panem własnego losu, a nie odwrotnie. Czasy się zmieniają, kobiety zdradzają, przyjaciele odchodzą, a zasady są wieczne.

Facet musi mieć jaja, mówcie sobie, co chcecie. Być może zwiodły nas wypowiedzi kobiet, które chciałyby widzieć w partnerze coś w rodzaju koleżanki, z którą można naprawdę szczerze pogadać. Żeby był łagodny, uczuciowy, umiał dobrać krawat do koszuli i bawił się z dziećmi. Nie ma w tym nic złego, poza tym, że to pic na wodę.

Tak naprawdę, to one tęsknią za facetem z charakterem, za kimś, na kim można się oprzeć, o kim wiadomo, że nie stchórzy w trudnej chwili. Nie chodzi o to, żeby być Supermanem czy Clintem Eastwoodem, jasne, że to tylko symbole. Kobiety potrzebują po prostu prawdziwego mężczyzny, a my powinniśmy go w sobie odnaleźć.

Pomożemy Ci to zrobić. Odpowiedz na poniższe pytania, licząc 1 pkt. za każdą odpowiedź A, później uważnie przeczytaj komentarze do pytań i sprawdź, ile jest w Tobie z twardziela.

1. Którym byłeś z kolei dzieckiem w rodzinie?

A. Pierwszym.

B. Środkowym.

C. Najmłodszym lub jedynakiem.

Komentarz: Jak twierdzi Michael Grose, autor książki "Why First borns Rule the World and Last-borns Want to Change It" ("Dlaczego pierworodni rządzą światem, a najmłodsi chcą go zmieniać"), dzieci, które przyszły na świat pierwsze w rodzinie, są zwykle ambitne, odpowiedzialne i przebojowe. Badania przebiegu kariery dowodzą, że osoby, które urodziły się pierwsze, zajmują 43% kierowniczych stanowisk. Tylko 23% szefów to najmłodsi w rodzinie. Pierworodni zdobywają też najwięcej głównych ról w filmach. Przykładem są Clint Eastwood, Sean Connery czy Bruce Willis.


2. Twoje ulubione rozrywki w dzieciństwie i młodości to:

A. Sport.

B. Gry komputerowe.

C. Jakie tam rozrywki, głównie się uczyłem i chodziłem na zajęcia dodatkowe.

Komentarz: Wielu psychologów twierdzi, że wyczynowe uprawianie sportu w młodości jest czynnikiem, który w ogromnym stopniu pozwala przewidzieć, czy kandydat nadaje się na stanowisko menedżerskie. Sport wyrabia charakter, uczy twardości, radzenia sobie z przeciwnościami, poprawia zdolność szybkiej oceny sytuacji i podejmowania właściwych decyzji, a także zwiększa zaufanie do swoich możliwości i pewność siebie. Czyli z lebiegi zrobi twardziela.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
Zobacz również:
REKLAMA