[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Czy bałagan na biurku świadczy o Twoim geniuszu?

"Uważacie, że chaos na biurku oznacza chaos w głowie? To co powiecie o pustym biurku?" – mawiał Albert Einstein różnym nudziarzom, którym nie podobał się bałagan na jego biurku. Jak to właściwie jest z tym biurkiem?

zawalone biurko fot. Shutterstock

1. Biurkowa udręka

Najnowsze badania dowodzą, że 48% z nas gromadzi stosy papierów, a podstawową zasadą zarządzania stertą jest jej ciągłe przeszukiwanie. Ponad 40% pracowników biurowych przyznaje się do regularnego gubienia dokumentów, a przeciętny pracownik spędza 150 godzin rocznie na szukaniu dokumentów na biurku.

2. Zmienić czy polubić?

Na szczęście rasowy bałaganiarz zawsze znajdzie usprawiedliwienie dla siebie. Eric Abrahamson i David H. Freedman – eksperci biznesu, autorzy książki "Idealny bałagan" ("A Perfect Mess") przekonują, że bałaganiarze to geniusze improwizacji i umiejętności adaptacji. Z chaosu może urodzić się genialne odkrycie. Gdyby sir Alexander Fleming umył wszystkie te upaćkane probówki, być może nigdy nie odkryłby penicyliny.

3. Bogaci, bo fleje?

Doradca Clintona – Mark Penn – odkrył coś znacznie bardziej zaskakującego. Po pierwsze, bałaganiarze to nie tylko mężczyźni (jest ich jedynie o 10 procent więcej niż kobiet). Co więcej – ani kobiety, ani mężczyźni nie zaliczali się do grona leniwych, przegranych życiowo flejtuchów. Częściej od porządnickich kończyli szkoły i studia. Badania wykazały też, że dwukrotnie częściej osiągają roczny dochód przekraczający 100.000 USD.

4. Ale nie przeginaj

Przesada nie jest dobra w żadną stronę. Kiedy bałagan przekroczy punkt krytyczny, a genialnego wynalazku jak nie było, tak nie ma, musisz działać.

1. Wyrzuć żółte karteczki, raczej ustaw przypominajkę w telefonie.
2. Wyrzucaj wydruki. Masz przecież kopię w kompie.
3. Ważne dokumenty pochowaj do teczek i opisz.
4. Codziennie po skończonej pracy sprzątnij biurko. Rób to przez 21 dni, a stanie się to Twoim nowym nawykiem.
5. Wyrzucaj niepiszące długopisy.
6. Nie zbieraj reklamówek. 

MH+

Wśród przyczyn bałaganiarstwa jest odkładanie spraw na później. Wprowadź reżim. Zajmuj się jedną sprawą naraz. Skończysz – odkładasz do teczki, a niepotrzebne wydruki won do kosza. I bądź asertywny, nie daj się wytrącić z rytmu.

REKLAMA

REKLAMA

Poczet Wielkich Flejtuchów

Oni po prostu nie mieli czasu na przyziemne sprawy.

Pablo Picasso O jego bałaganiarstwie pisze w swoich wspomnieniach Fernanda Olivier, pierwsza partnerka życiowa Picassa.

Andy Warhol Jego sprzątaczka kompletnie nie rozumiała, że puste puszki po zupie to dzieło sztuki.

Alexander Fleming Dzięki temu, że nie posprzątał w laboratorium płytek, na których hodował bakterie, odkrył penicylinę.

Barack Obama Jego bałaganiarstwo sprawia, że najpotężniejszy przywódca świata wydaje się jakiś bardziej ludzki.

Stephen Hawking Nie zapowiadał się na geniusza. Nauczył się czytać w wieku 8 lat, miał okropny charakter pisma i był bałaganiarzem.

Bill Gates Najbardziej skomputeryzowany facet świata zamiast trzymać wszystko na dysku, rozsiewa dookoła tony papierów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij