Co zrobić, aby się nie spóźniać? 10 patentów

Zamiast „dzień dobry” mówisz „przepraszam za spóźnienie”? Nie daj się i wygraj wyścig z czasem.

zarządzanie czasem, kariera shutterstock.com

Spóźnienie może się zdarzyć każdemu. Nie wszystko przecież możemy przewidzieć. Jednak notoryczne spóźnianie się to problem, który może mieć wiele przyczyn, np. wynikać ze złych nawyków bądź nieodpowiedniej organizacji czasu. Nie martw się,
z naszymi patentami już zawsze będziesz na czas.

ZOBACZ TEŻ: 8 lekcji zarządzanie czasem

1. Gdy dzwoni budzik włączasz „drzemkę”? O ile skorzystasz z tej opcji jeden raz to nie będzie tragedii, ale jeżeli znów i znów z niej skorzystasz to stracisz nawet pół godziny i nie zdążysz wyjść z domu punktualnie. Rozsądniej jest kłaść telefon – najprawdopodobniej z tej wersji budzika korzystasz – w oddali. Tak abyś musiał wstać z łóżka, aby wyłączyć alarm.

2. Za każdym razem gdy spóźnisz się na spotkanie, zastanów się, co było tego przyczyną. Wyciągnij wnioski, a następnym razem będziesz na czas.

3. Zakoduj wcześniejszą godzinę spotkania. Jeżeli masz spotkanie o 16 to wbij sobie do głowy, że zaczyna się kwadrans wcześniej.

4. Jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej – sprawdź rozkład z wyprzedzeniem. Zajrzyj do sieci i sprawdź czy są korki bądź inne utrudnienia. Zorientuj się czy na Twojej trasie nie remontów czy objazdów, które wydłużają podróż.

5. Przypomniałeś sobie o czymś w ostatnim momencie ale nie musisz tego robić – odpuść. W przypadku wyścigu z czasem nie działa zasada „nie odkładaj niczego na jutro”.

6. Wyznacz sobie nagrodę za punktualność i karę za spóźnienie, np. postaw drinka znajomym, którzy musieli na Ciebie czekać. Taki rodzaj motywacji wydaje się być dziecinny ale działa, zaufaj nam.

7. Zastanów się, jak Twoje spóźnienia wyglądają w oczach innych. Gdy notorycznie jesteś niepunktualny, ludzie mogą postrzegać Cię, jako nieodpowiedzialnego i lekceważącego. Postaw się też w ich sytuacji i zastanów się czy chciałbyś na kogoś ciągle czekać. Pamiętaj, szanuj czas innych a oni będą szanować Twój.

8. Nie bój się bycia za wcześnie i nic nie robienia. Nie musisz przecież bezczynnie siedzieć, możesz przeczytać jeden rozdział książki, wysłać maila czy zapłacić rachunki online.

9. Przestaw zegarek o kwadrans do przodu. Trzymając się tego czasu powinieneś zdążyć na każde spotkanie.

10. Spakuj torbę i wyprasuj koszulę wieczorem. To da ci co najmniej dodatkowy kwadrans, tak cenny rano.

Zobacz również:
REKLAMA