Co warto obejrzeć na Netflixie w sierpniu? 7 propozycji

Przejrzeliśmy sierpniowe premiery Netflixa i wybraliśmy te, które — naszym zdaniem — zasługują na szczególną uwagę. 

Bez pożegnania fot. Magali Bragard/Netflix

Bez pożegnania

Kolejna, po polskim „W głębi lasu”, serialowa adaptacja książki Harlana Cobena. Produkcja przedstawia historię niejakiego Guillaume Lucches, czterdziestoparoletniego Francuza z bolesną przeszłością. Pewnego dnia, podczas pogrzebu, znika jego partnerka, Judith. Chcąc odnaleźć ukochaną, Guillaume musi zmierzyć się z prawdą, którą skrywają jego bliscy oraz faktami, które od lat ignorował.

REKLAMA

Premiera: 13.08

Creed: Narodziny legendy i Creed II

Niektórzy twierdzą, że „jedynka” to najlepsze, co spotkało kino bokserskie od czasów oryginalnego „Rocky’ego”. Creed II nie zebrał już tak pochlebnych recenzji, ale mimo wszystko warto dać mu szansę. W obu filmach nie brakuje świetnie nakręconych scen walki oraz momentów, które ściskają za gardło. Pozycje nie tylko dla fanów okładania się po twarzy.

Premiera: już dostępne

Sok z żuka

Jeden z pierwszych filmów największego ekscentryka Hollywood, Tima Burtona. „Sok z żuka" opowiada o parze duchów, która z pomocą tajemniczego demona próbuje pozbyć się nowych lokatorów ze swojego dawnego domu. To czarna komedia z elementami horroru, nasycona typowo burtonowskim szaleństwem. Film był przepustką do wielkiej kariery dla Winony Ryder, Michaela Keatona i, oczywiście, Tima Burtona.

Premiera: już dostępny

W poszukiwaniu bomby atomowej Hitlera

W sierpniu nie zabraknie też nowych filmów dokumentalnych. Jedną z ciekawszych pozycji jest na pewno „W poszukiwaniu bomby atomowej Hitlera”. Czy naziści byli blisko wejścia w posiadanie broni jądrowej? Must see dla fanów dokumentów historycznych.

Premiera: 15.08

Wiedźmin: Zmora Wilka

Uniwersum Andrzeja Sapkowskiego doczekało się pierwszego filmu anime. Wiedźmin: Zmora wilka skupia się na mentorze Geralta z Rivii – Vesemirze. „Gdy Kontynentowi zaczyna zagrażać nowa niebezpieczna siła, Vesemir odkrywa, że w pracy wiedźmina nie chodzi tylko o pieniądze” – czytamy w opisie filmu. Pozycja w sam raz na rozgrzewkę przed drugim sezonem Wiedźmina.

Premiera: 23.08

Sportowe opowieści

Oprócz „bomby Hitlera” warto też zwrócić uwagę na serial dokumentalny „Sportowe opowieści”. Twórcy głośnego „Bardzo dziki kraj” stworzyli pięcioodcinkowy dokument, który przedstawia różne wydarzenia ze świata sportu. Każdy z odcinków jest poświęcony innej historii. Twórcy serialu rozmawiają z uczestnikami kontrowersyjnych wydarzeń i pokazują to, czego nigdy nie pokazały media.

Premiera: 10.08 (pierwszy odcinek)

REKLAMA

REKLAMA