[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Cham: 6 popularnych typów

Rosjanie łapią ich w samochodach, nakręcają i filmy wrzucają do sieci, ale kto chamów złapie i nakręci w normalnym, codziennym życiu? Oto kilka rozpoznawalnych typów do przeglądnięcia się w lustrze i ku wiecznej, groźnej przestrodze. 

Chamskie zachowania fot. shutterstock.com
1. Pan nie wie, kim ja jestem!

Tego typa wszyscy znają, bo to typ publiczny i głośny. Drze mordę, gdy musi stanąć w kolejce jak inni, awanturuje się zatrzymany przez drogówkę, w knajpach sztorcuje kelnerów, w sklepach ekspedientki, a na najmniejszą próbę zwrócenia mu uwagi sięga do kieszeni po wizytówkę, kartę kredytową, legitymację poselską, telefon komórkowy z numerami do wszystkich świętych lub po banknot o dużym nominale, który ma załatwić ostatecznie sprawę. Ignorować takiego kretyna niepodobna, a zabić takiego to mało.

REKLAMA

2. Beze mnie byłabyś nikim!

Ten przyjemniaczek jest cichszy: takie chamidełko domowe, niejako oswojone w czterech ścianach. Potrafi tak właśnie przemawiać do kobiet, z którymi jest w związku, a i, jak wieść niesie, rękę też ma porywczą i ciężką. Może być celebrytą, bywa robotnikiem, ale zawsze pozostaje piramidalnym chamem.

3. Ja Panu nie przerywałem!

Ci dopiero są wszystkim znani, a im bliżej wyborów, tym ich więcej i więcej. Obrażają naszą inteligencję i siebie wzajemnie, używając słów, których nawet kodeks Boziewicza nie przewidywał, toczą publicznie pianę i głośno ubolewają nad schamieniem obyczajów. Najchętniej wymieniliby nas na inne, bardziej kulturalne społeczeństwo, ale skoro się nie da, to poświęcą się i ponownie wystartują w wyborach do samorządu, sejmu i europarlamentu. Oczywiście w trosce o nasze dobre wychowanie, kulturę życia społecznego i przeciw tej okropnej "mowie nienawiści".

4. Tak, mogę się przesunąć...

"Ale nie chcę i co mi zrobisz? Mogę przeparkować, żeby zrobić miejsce, ale nie przeparkuję. Mogę ustąpić miejsca w tramwaju, ale mogę też nie ustąpić; mogę przepuścić wychodzących drzwiami, ale nie muszę. Bilety kasuję, kiedy chcę, bo szlachta polska nie płaci za przejazd, a w zęby zawsze może dać. Jaka muzyka zbyt głośno - to wolny kraj i o to śmy walczyli!".

5. Kup teraz! Stan jak nowy!

Kupujesz. Mało, że nie nowe, to jeszcze bardzo, ale to bardzo używane. Trafiłeś na oszusta? Na pewno. Dałeś się nabrać? Bezwzględnie tak. Jednak przede wszystkim napotkałeś chama w stanie skroplonym, czystym, bo chamstwo to nieuznawanie umowy społecznej, która opiera się na wzajemnym zaufaniu.

6. Jak jedziesz, cieciu malinowy!

"Konia sobie wypożycz z furmanką, to szybciej zajedziesz, ty powolniaku, ty! I jeszcze udaje, że klaksonu nie słyszy. Wiezie się pięćdziesiątką, a tu taki teren zabudowany, jak z koziej dupy trąba. Sześć chałup na krzyż, taaa, teren zabudowany. Kretyn jeden!".

MH 03/2014

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij