Bromance - najlepsze seriale do obejrzenia z kumplem

Choć oficjalny Dzień Przyjaciela przypada w lipcu, naszym skromnym zdaniem powinien być właśnie teraz – w kwietniu. Twoja dziewczyna szaleje w ferworze wiosennych porządków, a Ty – chcąc zejść z linii ognia – nieśmiało proponujesz zawieszenie obrazka, który leży od świąt. Po co? Bo stąd już tylko krok do kumpla – właściciela niezbędnej do tej pracy wkrętarki. A u kumpla lodówka, browarek i serial (w domu się powie, że szukaliście wkrętarki) – najlepiej taki o prawdziwej męskiej przyjaźni.

seriale

Bromance – bliska, emocjonalna, nieseksualna relacja między dwoma lub więcej mężczyznami, głębsza i bardziej intymna niż przyjaźń. Słowo jest zbitką wyrazową utworzoną od słów „bro” i „romance”, oznaczających „brachola” i „romans”.

Sam i Jon

Gra o Tron

Gdzie: HBO

Bękart o twarzy aniołka i ciamajdowaty grubasek – w naszym świecie byliby wybierani jako ostatni na wuefie. W „Grze o tron” zaczynali zaś jako popychadła Nocnej Straży. Ale we dwóch nie dali się stłamsić. Dzięki temu w nadchodzącym, ósmym sezonie Jon ma szansę objąć Żelazny Tron, a Sam stać się najważniejszym doradcą władcy.  

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego kobiety kochają seriale?

Sherlock i Watson

Sherlock

Gdzie: Netflix

Choć ich przyjaźń jest oparta na relacji mistrz - uczeń, pyszałkowaty Sherlock nie może żyć bez swojego pomocnika, kronikarza i najwierniejszego fana w jednym. O sile ich przyjaźni świadczy fakt, że nie rozbiło jej nawet małżeństwo Watsona. A teraz uczcijmy chwilą milczenia kumpli, których straciliśmy przy ołtarzu...

House i Wilson

Dr House

Gdzie: Metro

Diabelnie inteligentnych zarozumialców z sarkastycznym poczuciem humoru fajnie się ogląda, ale dużo gorzej się z nimi gada. Wyrozumiały, zdystansowany do siebie Wilson to dla House’a wygrana na kumpelskiej loterii. A odcinek, w którym robią sobie nawzajem szczeniackie dowcipy - majstersztyk. I inspiracja na urozmaicenie życia współlokatorowi albo koledze z pracy .

Joey i Chandler

Przyjaciele

Gdzie: Netflix

Tych dwóch to klasyka gatunku bromance. Przez 10 sezonów serialu zdążyli wspólnie: kupić stół (do gry w piłkarzyki), zakochać się w dziewczynie (tej samej) i wychować dwa maluchy (kaczkę i kurczaka). Ich kawalerskie mieszkanie to marzenie niejednego z nas: fotele skierowane na telewizor, piwo w lodówce, a po drugiej stronie korytarza dwie śliczne dziewczyny, do których zawsze można wpaść na obiad.

Zobacz również:
REKLAMA