MH na czasie: koncerty, imprezy, ludzie

Są imprezy, których po prostu nie można przegapić. A przynajmniej szkoda. Zebraliśmy dla was wrześniowe „the best of”. Kino, książka, muzyka. Ani grama nudy. 

Papa Roach shutterstock.com
Nominacje do Grammy, trasy koncertowe na całym świecie... warto to zobaczyć na własne oczy.

Lou Duva

W księgarniach od 01.09

REKLAMA

Autobiografia słynnego trenera bokserskiego jest nie tylko jego historią. To historia całego światowego boksu, bo Lou spędził przy ringu, bagatela, 70 lat. Kumplował się z Joe Louisem, oglądał początki Rocky'ego Marciano, wynajmował Joe Fraziera do ściągania długów i trenował Gołotę, Whitakera i Holyfi elda. Warto poznać legendę.

Wrock for Freedom

Kiedy: 1-2.09.2017 Gdzie: Wrocław

Jak co roku, z okazji powstania Solidarności, Wrocław gości polskie i zagraniczne legendy rocka. W tym roku największą gwiazdą będzie brytyjska kapela Ten Years After – zespół związany z najlepszymi latami światowego rocka. Polecamy YouTube i grany przez nich na Woodstocku „I Going Home”. Ciary chodzą po plerach!

Eagles od deathmetal

W dobrych sklepach od 04.09

Pamiętacie barbarzyński zamach podczas koncertu na klub Bataclan w 2015 r. i śmierć 89 osób? Zespół Eagles of Death Metal wrócił do Paryża 4 miesiące później, by dokończyć przerwany występ i złożyć hołd niewinnym ofiarom. Ten właśnie występ został zarejestrowany i wyszedł właśnie na DVD, Blu-ray i 2 CD z tytułem „I Love You All the Time”.

„Bodyguard Zawodowiec” reż. Patrick Hughes

W kinach od 18.08

Na zakończenie letniego sezonu w kinach hicior – komediowe kino akcji w doborowej reżyserii i obsadzie. Patrick Hughes zrobił „Niezniszczalnych 3”, więc wie, co to jest „kino akcji”, a aktorzy – Ryan Reynolds i Samuel L. Jackson – wiadomo. Ten pierwszy jest najlepszym prywatnym ochroniarzem na świecie, ten drugi cynglem, który decyduje się sypnąć swoich mocodawców. A że mocodawcy są bogaci, bezwzględni i mają całe zastępy płatnych zabójców, za L. Jacksonem rusza ich cała armia. Reynolds ma ochraniać świadka, który okazuje się najgorszym „motherfuckerem” na świecie. I się zaczyna...

Papa Roach

Kiedy: 19.09 Gdzie: Warszawa

Dwie nominacje do Grammy, światowe trasy koncertowe z Eminemem i Marylinem Mansonem, rekordy odsłon na YouTube, miliony sprzedanych albumów plus ponad dwadzieścia lat na scenie – oto, w największym skrócie, historia amerykańskiej kapeli Papa Roach.

Zespół, znany początkowo jedynie w rodzinnej Kalifornii, zdobył światowy rozgłos po nagraniu singla „Last Resort”. Na koncercie w Warszawie usłyszymy nowy, nagrany trzy miesiące temu album „Croocked Teeth”. Wokalista grupy, Jacoby Shaddix, zapytany o nową płytę, tak ją opisuje:

„Gdyby wydany w 2000 roku nasz album »Infest« uprawiał seks z wydanym w 2004 roku albumem »Getting Away With Murder« i mieliby dziecko, to byłby to ten krążek”. Jest to już dziewiąty album zespołu, którego wcześniejsze nagrania kilkukrotnie zdobyły złoty i platynowy status w USA. 

REKLAMA