[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Barowy savoir-vivre - zasady przetrwania

Piwo, drinki, męskie żarcie i mecz! Co w takiej scenerii może pójść nie tak? Ano sporo, jeśli nie znasz podstawowych zasad gry. 

Picie piwa, picie w barze Bo pić trzeba umieć!

Wygraj piwko

Posłuchaj rady Richarda Wisemana, autora książki „101 zakładów, które zawsze wygrasz”. Wyciągnij przed siebie dziesięć palców obu rąk i poproś kumpla, by powiedział Ci, ile palców widzi. Następnie, nie chowając dłoni, zapytaj, ile palców jest na 10 dłoniach. Odpowie 100, choć poprawna odpowiedź to 50.

Drink! Raz, dwa

Barman to bardzo zajęty człowiek i o tym, kogo obsłużyć, decyduje w ciągu 2 sekund. I na pewno nie będzie to najgłośniejszy i najbardziej roszczeniowy gość przy barze. Po prostu złap kontakt wzrokowy i uśmiechnij się. Tak, dokładnie – uśmiech dużo znaczy w tym ponurym kraju.

REKLAMA

Omijaj kłopoty

Barowe walki wyglądają fajnie tylko na filmach. Tak naprawdę lokal to nie oktagon, a twarda podłoga to nie mata – pamiętaj o tym. Jeśli ktoś Cię zaczepia, możesz rozbroić go swoją racjonalnością i empatią. Powiedz, że fajny z niego koleś i nie widzisz powodów, by się z nim bić. To nie czas ani miejsce na atawistyczne walki plemienne. Po co psuć wieczór sobie i innym?

Bez kolejek

Czasem fajnie jest zaliczyć efektowne spóźnienie, ale pubów i barów do tego nie mieszaj. Jeśli umówiłeś się z kumplami na mecz, przyjedźcie przynajmniej godzinę przed: otwórzcie rachunek i dajcie napiwek barmanowi. Najwyższa jakość usług gwarantowana.

O jeden stół za daleko

Wszyscy chcą siedzieć zawsze najbliżej baru, bo i do piwa bliżej, i dziewcząt tam całe mrowie. Bądź jednak ostrożny – badacze obliczyli, że ludzie siedzący blisko baru wypijają średnio 3 drinki więcej niż Ci z dalszych zakątków knajpy. Jeśli nie chcesz przeholować, usiądź dalej.

Barowa taktyka

Co oni tam robią na tym zapleczu? Doją krowy na ser do nachosów? Krów pewnie tam nie mają, ale pełne ręce roboty już tak. Jeśli wpadłeś do baru głodny jak wilk, nie zapomnij o starterach i przystawkach. To pozwoli Ci przetrwać do czasu, kiedy przygotują Twojego ulubionego burgera. Niby takie proste, a większość tego nie robi. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij