Avengersi, Shazam i X-Meni. Co warto obejrzeć wiosną?

Wielbiciele fantasy, science-fiction i komiksów – czym sobie na to zasłużyliście? Nie wiemy, ale tej wiosny filmowcy najwyraźniej chcą wam zrobić dobrze. A nawet bardzo dobrze. Mamy kontynuacje znanych i lubianych serii, nowość oraz serial na podstawie prozy Pratchetta i Gaimana – z obsadą, która jest niemal za dobra, żeby mogła być prawdziwa. Nerdy górą!

Shazam fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Shazam (DC Comics)

Był sobie chłopiec, który pewnego dnia spotkał czarodzieja. Ten mianował go obrońcą ludzkości i nakazał zmierzyć się z personifikacją siedmiu grzechów głównych. Wystarczy, że wykrzyknie tytułowe Shazam!, a chuderlawe chłopięce ciałko zniknie w oparach dymu, by przy akompaniamencie grzmotu odrodzić się jako umięśniony superbohater z błyskawicą na piersi. I choć nażelowany osiłek ma wszelkie moce, jakie obrońca ludzkości mieć powinien, wewnątrz wciąż siedzi w nim zbuntowany nastolatek, który oddałby wszystko za paczkę ulubionych chipsów w zestawie z napojem energetycznym.

Historia o tym, jak gówniarz hartuje ducha, wątpi w misję, a w końcu dojrzewa do odpowiedzialności. Odkrywanie supermocy, hartowanie ducha, zwątpienie w sens misji, dojrzewanie do odpowiedzialności to trochę odhaczanie kolejnych obowiązkowych punktów gatunku, ale przy okazji każdy z nich staje się polem komediowych eksperymentów. Bardzo śmieszy, trochę wzrusza – czyli robi robotę.

Avengers: Koniec Gry (Marvel Studios)

Premiera: 25 kwietnia

Po tym jak w „Wojnie bez granic” Thanos przy pomocy Kamieni Nieskończoności uśmiercił połowę żywych istot we wszechświecie (w tym połowę Avengersów), przyszła pora na ostateczną walkę. Bohaterowie, którzy przeżyli spotkanie z tytanem, zrobią wszystko, żeby pomścić poległych towarzyszy i pokonać wroga. W akcji zobaczymy niem wszystkich „starych" Avengerów i przebojową Kapitan Marvel. Czy uda im się wskrzesić resztę? Nie zdradzimy, ale możemy zapewnić, że ogląda się to ze szczęką na podłodze.

Dobry Omen (Amazon Studios)

Premiera: 31 maja

Frances McDormand jako Bóg, Jon Hamm i Michael Sheen jako aniołowie, David Tennant jako demon, Benedict Cumerbatch jako głos szatana – to tylko część niewiarygodnej obsady tego serialu na podstawie prozy Pratchetta i Gaimana. Szykuje się apokalipsa z udziałem latających statków, demonicznych psów i gigantycznych macek ośmiornicy. Sztos.

X-Men: Mroczna Phoenix (20th Century)

Premiera: 7 czerwca

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń ekipy X-Men, od początku wymykała się kontroli. Potężniejsza niż sam profesor Xavier potrafi w pojedynkę powstrzymać kosmiczną katastrofę. Jednak co jej nie zabiło, to ją... przemieniło. W niebezpieczne alter ego, zwane Mroczną Phoenix. Rodzina mutantów, oprócz walki z kosmiczną siłą, ma więc jeszcze do okiełznania nieobliczalną Jean.

Zobacz również:
REKLAMA