Atrakcyjność seksualna wg... niewidomych

Na popularnym portalu Reddit rozegrała się bardzo ciekawa dyskusja zapoczątkowana pytaniem: „Niewidomi ludzie, co jest dla Was atrakcyjne seksualnie?”. Zobacz, jakie posypały się odpowiedzi.

uwodzenie, seks shutterstock.com

W wielu przypadkach osoby niewidome pisały, że niczym nie różnią się od swoich widzących kolegów i koleżanek – jedną internautkę pociągają mocne uściski dłoni i głęboki, niski głos. „Duże dłonie, dobra woda kolońska, miękkie włosy, muskularne ramiona” – wskazała inna. Jesteśmy pewni, że żadnej z doskonale widzących kobiet te cechy również by nie wadziły.

ZOBACZ TEŻ: Co pociąga kobiety - władza, status, pieniądze?

Z kolei dla niewidomego mężczyzny bardzo dużym atraktantem seksualnym była gładka skóra. Co prawda nie napisał, jakie konkretnie rejony skóry ma na myśli, ale nie będziemy zbyt wścibscy, prawda?

Jeden z żonatych mężczyzn napisał, iż jego niewidoma żona wskazała na siłę fizyczną i wyraźnie zarysowane mięśnie, jako najbardziej stymulujące erotycznie. Widzicie – nawet niewidomi wiedzą, że trenować warto!

Pewna młoda kobieta przyznała, że uwielbia u mężczyzn brody i okulary, czyli zgadujemy, że świetnie odnajduje się we współczesnej modzie na salony barberskie i nie obraża się na powrót do łask dużych klasycznych oprawek.

Wiele odpowiedzi sugerowało, że choć sposób postrzegania świata przez osoby niewidome jest z oczywistych względów ograniczony, ich odczuwanie atrakcyjności seksualnej potencjalnych partnerów jest zupełnie normalne. I zupełnie indywidualne.

POSTAW NA ODCZUCIA: 5 zmysłów seksu

Dobrym podsumowaniem będzie tu komentarz jednej z kobiet: „Jestem typowa. Kręcą mnie ludzie, którzy potrafią mnie zmotywować do bycia lepszą każdego dnia, z którymi mam podobne poczucie humoru, wspólny język. Najważniejsze to być ciepłą osobą”. Zapamiętaj to, kiedy następnym razem nie zdecydujesz się przedstawić pięknej dziewczynie przez brak pewności siebie – wzrok jest ważny, ale da się bez niego żyć, da się bez niego kochać.

Zobacz również:
REKLAMA