[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ataki rekinów, tornada i chwilowa utrata wzroku, czyli dziwności MH

Może to nie są codzienne sytuacje, ale w MH wychodzimy z założenia, że facet powinien poradzić sobie zawsze i wszędzie. nawet podczas ataku rekina czy tornada.

Atak rekina I co teraz?

Dziwność: na moment tracisz wzrok

 „Udar mózgu to jedna z najpoważniejszych przyczyn zgonów w męskiej populacji i czołowa przyczyna inwalidztwa mężczyzn powyżej 55. roku życia” – pisze dr Richard Senelick, autor książki „Życie z udarem: poradnik dla rodzin”. Najczęstsze czynniki ryzyka to wysokie ciśnienie krwi (powyżej 140/90) i poziom cholesterolu powyżej 200, a brak czucia w jednej części ciała i nagła, krótkotrwała utrata wzroku to najbardziej charakterystyczne objawy udaru. Z kolei, zaburzenia równowagi i bełkotliwa mowa to oznaki, że przeszedłeś mikroudar, który prawie zawsze prowadzi do udaru właściwego. Idź natychmiast do lekarza, jeżeli zauważysz którykolwiek z tych symptomów.

Dziwność: jesteś w Oklahomie i widzisz, że niebo zielenieje

„To znaczy, że tornado jest tuż-tuż. Inne wskazówki: wzrost temperatury i tworzenie się chmur o kształcie kowadła na południowo-zachodnim krańcu nieba, z deszczem po ich prawej, a gradem po lewej stronie” – mówi Joe Schaefer, dyrektor Stanowego Centrum Przewidywania Huraganów z Oklahomy w USA. Najwyższa prędkość wierzchołka tornada to 60 m/h, więc jeśli jedziesz autem w otwartym terenie, łatwo mu uciekniesz.

REKLAMA

Jeśli jesteś w mieście, skryj się pod dachem, ale nie chowaj się w tunelu, bo tornado przechodzi przez niego dużo szybciej. Gdy jesteś wewnątrz budynku, schroń się na najniższym poziomie. Przykucnij z głową ukrytą między kolanami i zakryj głowę rękami. Jeśli jesteś na kempingu, ulubionym miejscu ataków tornada, przykucnij i schowaj głowę pod czymś twardym.

Dziwność: ryby wyskakują zwody

Powtórka z kursu ratownictwa morskiego; za każdym razem, gdy w ciepłych wodach zaczyna się jakieś poruszenie – wyskakują ryby, ptactwo morskie nurkuje – może to oznaczać, że rekiny zaczęły polowanie. A ponieważ wyglądasz na najlepszą dostępną w wodzie przekąskę, jesteś najbardziej narażony na ich atak. „Przede wszystkim przestań poruszać kończynami – mówi George Burgess, dyrektor Międzynarodowego Archiwum Ataków Rekinów przy Muzeum Historii Naturalnej na Florydzie – i mocno przywrzyj do skały ciałem, aby zmniejszyć kąt ataku. Za późno?

Żeby trochę przystopować skurczybyka, walnij go między oczy lub w nozdrza i pędem do brzegu. Poza tym nie pływaj między piaszczystymi mierzejami w rejonach zamieszkałych przez rekiny, bo właśnie tam podczas odpływów najbardziej lubią się gromadzić”. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij