[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Arnold Schwarzenegger: przykład dyscypliny

Kiedyś Mr Olympia, potem aktor i gubernator Kalifornii. Za co się nie zabrał, zawsze osiągał sukces. 

Arnold Schwarzenegger fot. Getty Images
Przeczytaj także: Arnold Schwarzenegger: klata, kasa, klasa

James Cameron długo zastanawiał się, kogo obsadzić w roli terminatora. Idealny kandydat musiał spełniać trzy podstawowe warunki: być wysoki, sprawny i nieco szorstki. Wydaje ci się, że to dokładny opis młodego Schwarzeneggera? Reżyser przez długi czas był innego zdania.

"Facet po prostu wypełniał sobą przestrzeń, a ty musiałeś jakoś sobie z tym poradzić" – mówi, wspominając pierwsze spotkanie z kulturystą. Na szczęście szybko okazało się, że arni nie tylko wygląda jak wyrzeźbiony w marmurze, ale ma również poczucie humoru i jeśli postawi sobie jakiś cel, to z potworną determinacją dąży do jego realizacji.

Cameron ciągle nie miał pewności, czy da sobie radę w jego filmie, ale postanowił zaryzykować. Nie pomylił się. Choć do dziś można dyskutować, czy Schwarzenegger na ekranie grał, czy może po prostu był. Niezależnie od tego, publiczność oszalała na jego punkcie, a producenci zaczęli myśleć o drugiej części "Terminatora". Arnold na kilka dekad zdominował świat filmu.

Jednak powód, dla którego należy mu się tytuł ikony Men’s Health, jest zupełnie inny. Ten gość to chodzący przykład, że jeśli się chce, to można. Wydaje ci się, że urodziłeś się w złym miejscu i z pewnością nie osiągniesz sukcesu? On z malutkiego Thal w Austrii dotarł na sam szczyt Hollywood.

Rodzice cię nie wspierali? Ojciec Arnolda jawnie faworyzował jego starszego brata. Otoczenie nie pozwoliło ci się rozwijać? Gdy Schwarzenegger trafił do wojska i nie dostał przepustki, aby wystąpić w konkursie kulturystycznym, nie przejmując się niczym, postanowił... uciec z jednostki. Po powrocie trafił do izolatki, ale zawody wygrał. Dzięki czemu jego wielka kariera ruszyła z kopyta.

O zasadach, którymi kierował się, walcząc o swoje marzenia, opowiedział w 2009 roku na University of Southern California. Wspomniał o konieczności łamania zasad, bo nie osiągniesz niczego, jeśli będziesz unikał kłopotów oraz próbował się wszystkim przypodobać. O tym, aby ryzykować, ponieważ tylko narażając się na niepowodzenie, można wygrać. I podkreślił znaczenie wytrwałej pracy. Bo gdy Ty rozpraszasz się i marnujesz czas na wygłupy, ktoś inny walczy o realizację swoich celów. 

MH 01/2016

Przeczytaj także: Arnold Schwarzenegger: klata, kasa, klasa

REKLAMA

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij