Arnold Schwarzenegger kopnięty z wyskoku!

W Johannesburgu w Republice Południowej Afryki pewien młody człowiek zaatakował aktora i byłego gubernatora Kalifornii kopnięciem z wyskoku. Zobacz, jakie wrażenie zrobiło to na Terminatorze.

Arnold Schwarzenegger zaatakowany Shutterstock.com

W sobotę 18 maja 2019 roku Arnold Schwarzenegger był w RPA podczas festiwalu Arnold Classic Africa. W trakcie jednej z imprez, gdy 71-letni dziś aktor prowadził relację na Snapchacie, filmując telefonem dziewczynę skaczącą na skakance, jakiś frustrat podbieg i wyskoczywszy w powietrze z impetem kopnął gwiazdę w plecy.

Jakie wrażenie zrobiło to na aktorze? Mniej więcej takie, jakiego moglibyśmy się spodziewać po Terminatorze. Lekko się zachwiał, po czym odwrócił ze zdziwioną miną. Zobacz, jak to wyglądało.

Na Twitterze Arnold uspokaja fanów: „Nic mi się nie stało. Myślałem, że to po prostu popchnięcie w tłumie, co zdarza się przecież bardzo często. Zorientowałem się, że zostałem kopnięty dopiero, kiedy zobaczyłem wideo. Cieszę się, że przez tego idiotę nie przerwałem relacji na Snapczacie". 

Jaki morał z tej historii? Jeśli będziesz dzisiaj tyrał, to nawet, gdy już będziesz na emeryturze, byle pętak Ci nie podskoczy. Arnold pracował na to całe życie. 

Przy okazji zainteresowania Arnold poprosił też, żeby zamiast zwracać uwagę na idiotę szukającego sławy, oglądać i podziwiać młodych sportowców, których wspiera w ramach @ArnoldSport. To oni tak naprawdę zasługują na uwagę. 

ZOBACZ TEŻ: Sekrety sukcesów Arnolda Schwarzeneggera.

Arnold Schwarzenegger - jak doszedł do sławy

Arnold Schwarzenegger urodził się w 1947 roku w Thal - małym miasteczku niedaleko Grazu w Austrii. Przygodę z podnoszeniem ciężarów rozpoczął trochę przypadkowo już w wieku 15 lat. Pięć lat zajęło mu wspinanie się na pierwszy szczyt, którym był tytuł Mister Universe. Siedmiokrotnie zdobył tez tytuł Mr. Olympia. 

Gdy miał 21 lat wyjechał do stanów, gdzie nie spoczął na laurach i nie zatrudnił się jako ochroniarz w klubie, tylko szlifował angielski, uczył się (zdobył licencja z biznesu) i - oczywiście trenował. Między innymi pod okiem słynnego Joe Wiedera (tego od aerobowej szóstki). Mieszkając już w stanach zdobywał tytuły Mr. Olympia.

Jednak wciąż było mu mało. I gdy tylko nadarzyła się okazja, zainteresował się karierą aktorską. Potężne mięśnie, kwadratowa szczęka, oraz - nie oszukujmy się - rozpoznawalność, ułatwiły mu zdobycie roli w komediowym filmie "Herkules w Nowym Jorku". Później propozycji było coraz więcej, aż w końcu pojawiła się ta najsłynniejsza, ikoniczna rola androida T-800 w megahicie Jamesa Camerona Terminator. Nieco chropawy niemiecki akcent idealnie współgrał z postacią. 

Ukoronowaniem sukcesów kulturysty i aktora było wejście w politykę. Korzystając z ogromnej popularności w 2003 wygrał wybory i został gubernatorem Kalifornii. Pozostawał na tym stanowisku przez 7 lat, prowadząc politykę umiarkowanie republikańską. Zmniejszył podatki,  ograniczył social i mocno wspierał wszystko, co miało uczynić Kalifornię  najbardziej ekologicznym i przyjaznym dla klimatu stanu Ameryki. Wprowadzenia takiego prawa w 2006 roku uważa się do dziś za największe osiągnięcie polityczne Schwarzeneggera. 

REKLAMA