Aplikacje ułatwiające życie [Praca i czas wolny]

Irytuje Cię interfejs Twojej poczty? Nie wiesz, gdzie leją najlepsze piwo z kranu? Chciałbyś móc robić skany telefonem? Te aplikacje pomogą Ci zoptymalizować codzienne czynności i sprawią, że życie będzie po prostu łatwiejsze.

shutterstock.com

Spark

Większość popularnych skrzynek e-mailowych oferuje interfejs, którego przejrzystość woła o pomstę do nieba. Ze Sparkiem jest inaczej. Apka segreguje e-maile w taki sposób, byś nie musiał martwić się już, czy przypadkiem nie usunąłeś wiadomości od szefa. Najważniejsze korespondencje trafiają do głównego „widoku” i nie ma opcji, żebyś ich nie zauważył. Aplikacja oferuje też możliwość planowania i przypinania wiadomości. Wyszukiwarka działa szybko i sprawnie, a powiadomienia wyskakują tylko wtedy, gdy przyjdzie coś, na co naprawdę czekasz. Wszystko jest klarowne i proste w obsłudze. Tak jak lubimy.

Darmowa. Android i iOS.

OnTap

Coś dla tych, którzy lubią piwo z kija i nie jest im obojętne, co będą pili. Wystarczy wpisać nazwę miasta albo zezwolić aplikacji na dostęp do lokalizacji i szybko sprawdzisz, co też oferują okoliczne kluby i bary. Nie znajdziesz tam wszystkich miejsc, w których polewa się dobre rzemieślnicze piwa, ale jest już w czym wybierać. Np. w Warszawie jest prawie 50 takich miejsc, w Krakowie ponad 20, a w innych dużych miastach po kilkanaście. W aplikacji można też piwa oceniać, a także dowiedzieć się o nich tego i owego, zanim dopchasz się do baru.

ZOBACZ: Aplikacje trenujące mózg

Darmowa na systemy iOS oraz Android.

Locus Map

Rewelacyjna nawigacja turystyczna, działająca w trybie offl ine, dzięki której nigdy się nie zgubisz w terenie (chyba że rozładuje Ci się smartfon). Program poprowadzi Cię do celu jak po sznurku, używając wgranego śladu, albo pomoże zaplanować wyprawę i stworzyć własny track. W jego pamięci zgromadzisz bibliotekę pokonanych tras i będziesz mógł nią wygodnie dzielić się z innymi. Program nakarmisz własnymi mapami, a jeśli ich nie masz, kupisz je wygodnie z poziomu aplikacji. Locus Map ma dwie wersje – zwykłą i Pro. Darmowa w zupełności wystarcza nawet bardzo zaawansowanym użytkownikom.

Brak wersji iOS, Android – wersja darmowa i Pro (9,99 euro).

Moon+ Reader

Z uwagi na odmienną konstrukcję ekranu i jego mniejszy rozmiar na smartfonie zawsze będzie czytać się gorzej, ale pod innymi względami telefon wcale nie stoi na straconej pozycji. Już go masz i nie musisz kupować drugiego urządzenia, to raz. Dwa – jest mały i poręczny, a czytnik trzeba nosić w jakiejś torbie. I trzy – aplikacja Moon+ Reader pozwala otwierać e-booki i formatować tekst na mnóstwo różnych sposobów, niedostępnych topornemu oprogramowaniu instalowanemu na czytnikach.

Brak wersji iOS, Android – wersja darmowa (z reklamami) i Pro (4,99 $).

Pocket

Często trafiamy w sieci na ciekawe materiały, ale akurat nie mamy czasu ich przejrzeć. Pocket pozwala zapisać je jednym kliknięciem i otworzyć później, na przykład podczas podróży tramwajem do domu, na mobilnym urządzeniu. Niby nic takiego, w końcu możesz sobie te rzeczy zapisać w ulubionych stronach w przeglądarce, ale prostota Pocketa i wynikająca z niej wygoda korzystania są trudne do pobicia. To aplikacja z gatunku tych, które nie wydają się przydatne, ale jeśli raz z nich skorzystasz, zostają z Tobą na stałe.

Darmowa na systemy iOS oraz Android.

PRZECZYTAJ: Czy telefony nas ogłupiają?

Adobe scan

Między sobą wysyłamy zdjęcia, nawet tekstów. Jednak urzędy i instytucje mają swoje zasady i często domagają się wysłania skanu. A kto dziś ma w domu skaner? Ta apka zaś pozwala zrobić telefonem zdjęcie dokumentu i – po uproszczeniu – zamienić go w czytelnego pedeefa (czytaj: skan). Równie dobrą, a może nawet ciut wygodniejszą apką do skanowania jest Cam Scan, jednak ostatnio głośno było o złośliwej wtyczce w wersji na Androida, więc zalecamy przesiadkę.

Darmowa na systemy iOS oraz Android.

REKLAMA