[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Alkohol i szkło, czyli co w czym pić [szkoła dżentelmenów]

Cała Polska już wie, że whisky pije się w szklankach typu old fashioned. A co z winami? Brandy? Drinkami? Zapraszamy na nasz alkoholowy poradnik szklarski.

alkohol fot. Shutterstock
Piwo

Najpopularniejszym szkłem do piwa, obok kufla, jest pokal. Warto jednak wiedzieć, że jest dedykowany głównie do picia pilznerów, lagerów oraz koźlaków. Ma za zadanie uwypuklić barwę piwa, jego nasycenie dwutlenkiem węgla oraz klarowność.

Brandy

Wielkie pękate czasze zarezerwowane są dla koniaków i brandy. Przypominamy, że każdy koniak jest brandy, ale tylko brandy z regionu Cognac można nazwać koniakiem. Kieliszek trzymamy za czaszę, dzięki czemu podgrzewamy lekko trunek i uwalniamy jego aromat. Wlewamy nie więcej niż 20-40 ml.

Szampana...

...i wina musujące pijemy w kieliszkach typu flet. Napełniamy je do 3/4 wysokości i trzymamy za nóżkę, by, broń Boże, nie podgrzać trunku. „Flety” zwężają się delikatnie ku górze, dzięki czemu zapobiegają szybkiej ewakuacji popularnych bąbelków.

Nie wszyscy wiedzą za to, że whisky to trunek robiony głównie z jęczmienia, a burbon musi zawierać przynajmniej 51% kukurydzy.

Short drinki

Pewnie nie kojarzysz nazwy, ale zaraz ją polubisz. Short drinki sporządza się z samych alkoholi (kto powiedział, że kolorowe drinki są niemęskie?) i pija w szerokich, rozszerzających się kieliszkach z nóżkami. Trunku nalej tyle, by do krawędzi kieliszka nie zostało więcej niż 0,5 cm.

Wina

Czerwone serwujemy w cienkim szkle na krótkiej nóżce z dużą czaszą, która zwęża się ku górze. Wyjątkiem są burgundy, które podajemy w długonogich kieliszkach. Białe wina najlepiej czują się w tulipanowych, bardzo subtelnie rozszerzających się czaszach na długiej nóżce.

Long drinki

Poniżej widzisz prostą, smukłą szklankę typu collins, która służy do picia alkoholi rozcieńczanych, czyli tzw. long drinków. Wbrew pozorom poproszenie o takiego drinka przy barze nie obniża testosteronu. Napełnij szklankę, zostawiając 2 cm do jej krawędzi. Możesz dodać lodu.

Wiesz już co nieco o szkle, więc najwyższa pora poznać 10 męskich zasad picia alkoholu.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij