Agnieszka Cegielska: 5 życiowych porad

8 lat spędziła na walizkach. Mieszkała w Japonii, Hiszpanii, Grecji, Izraelu i jeszcze paru innych miejscach. Pracowała tam jako modelka i kończyła studia. Twierdzi, że podróżowanie to najlepszy sposób na poznanie samego siebie. 

Porady życiowe, dżentelmeństwo shutterstock.com
Według Agnieszki Cegielskiej polscy mężczyźni są urodzonymi dżentelmenami i wysoko cenią sobie wartości rodzinne. Od razu widać, że mądra z niej kobieta.

Agnieszka Cegielska -  Była miss nastolatek, gwiazda TVN, spełniona mama. Znana z zamiłowania do podróży, punktualności i nieuleczalnego optymizmu. Gdy oglądamy ją bladym świtem w na ekranie telewizora, za każdym razem zastanawiamy się, jak ona to robi..

1. Zmień perspektywę

Każda podróż to nowe doświadczenia, zdarzenia i nauka tolerancji, której nam, Polakom, tak bardzo brakuje. Z każdej wyprawy wracamy bogatsi, bo – jak napisał Proust – „Prawdziwa podróż nie polega na szukaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu”. Wyjechałam z Polski jako nastolatka i ponad 8 lat mieszkałam za granicą. Nieraz bywało ciężko, podróże zabrały mi część dzieciństwa, ale odwdzięczyły się doświadczeniami, które procentują dzisiaj.

3. Ucz się od innych

W Japonii spędziłam dwa lata; to chyba najbardziej egzotyczny kraj, w którym mieszkałam. Na początku dziwiło mnie tam wszystko – od jedzenia, które na mnie patrzyło, przez podgrzewane toalety, po grzyby halucynogenne, które możesz dostać legalnie na każdym rogu ulicy. Wiele rzeczy tam zaskakuje, ale też wzbudza szacunek. Dla Japończyka najważniejszą rzeczą jest poczucie bycia potrzebnym. Moglibyśmy uczyć się od nich dyscypliny i szacunku do pracy.

2. Poczuj się obywatelem świata

Po wejściu do UE staliśmy się odważniejsi, mniej w nas kompleksów, mówimy obcymi językami. Ale w porównaniu z innymi nacjami wciąż za mało się uśmiechamy i za często narzekamy. Szkoda, tym bardziej że polscy mężczyźni są wyjątkowi – to dżentelmeni z krwi i kości, bardzo rodzinni, a to dla nas, kobiet, bardzo ważne. Jesteśmy im w stanie wybaczyć, że nieraz chrapią w nocy...

4. Znajdź swoje miejsce

Nigdy nie zakładałam, że wrócę do kraju, chciałam na stałe osiąść w Barcelonie. Zakochałam się w tym mieście – to magiczne miejsce, pełne słońca, pięknej architektury i radosnych ludzi. Jednak japońskie powiedzenie mówi: „W dniu, w którym zaniechasz podróży, dotrzesz do celu”. Moim celem okazał się mężczyzna, dla którego wróciłam po wielu latach do Polski. Jestem żywym dowodem na to, że w życiu lepiej niczego nie zakładać z góry.

5. Sposób na dobry dzień

Gdy mam poranny dyżur, wstaję o 4. Dzień wcześniej przygotowuję wszystko, co będzie mi potrzebne do pracy, bo o tej porze liczy się każda minuta. Mój patent na poranną dawkę energii to szklanka ciepłej, przegotowanej wody z łyżką miodu i wyciśniętą połówką cytryny. To pobudza metabolizm do pracy, dodaje energetycznego kopa i oczyszcza organizm. 

REKLAMA