9 patentów na globalne problemy

Co mają wspólnego Czytelnicy Men's Health na świecie? Mnóstwo. Okazuje się, że nawet powody do stresu mają podobne - wynika z przeprowadzonych przez nas badań. Na szczęście globalne problemy można rozwiązać globalnymi metodami. Oto one.

Vladimir Wrangel 2009/shutterstock.com
Może dzisiaj uwolnimy od problemów facetów w Europie, a antypody zostawimy sobie na jutro? (fot. Vladimir Wrangel 2009/shutterstock.com)

Co więc robić? Może pomoże Ci świadomość, że kobiety flirtują i romansują z kolegami z pracy równie często jak faceci. Wyobraź sobie swoją partnerkę w objęciach atrakcyjnego współpracownika. Niefajnie, prawda? No więc zadbajcie o siebie i o swój związek. I nie siedź w robocie dłużej, niż jest to konieczne, pod pretekstem omawiania spraw służbowych.

REKLAMA

Czynnik nr 4: trochę sukcesu

Zapytaliśmy: Jaka jest Twoja definicja sukcesu?

Najczęstsza odpowiedź: Mieć pracę, która mnie pasjonuje - 18%

Sukces przychodzi łatwiej, gdy mamy dobrą pracę. Niestety, większość "dobrych prac" jest związana z poważnym stresem. Najlepszy sposób, aby go opanować? Zostać swoim szefem. A to dlatego, że jak wynika z badań, najbardziej stresują nas nie te sytuacje, gdy mamy dużo pracy, tylko takie, w których nasz wpływ na to, co robimy, jest minimalny.

Zadbaj o to, aby mieć jasno i precyzyjnie określone zadania i zakres odpowiedzialności. Jeśli w Twojej pracy nie ma czegoś takiego jak opis stanowisk, spróbuj omówić to ze swoim przełożonym. I nie bój się dodatkowych zadań czy większej odpowiedzialności. Nuda stresuje bardziej niż nawał pracy.

Czynnik nr 5: nie wyjśc nigdy na głupka

Zapytaliśmy: Jaką cechę chciałbyś mieć szczególnie dobrze rozwiniętą?

Najczęstsza odpowiedź: Inteligencję - 32%

Mężczyźni najbardziej boją się wyjść w towarzystwie na idiotę. Nic dziwnego. Jednym z najpotężniejszych ludzi na Ziemi jest facet nazwiskiem Gates, wyraźny dowód na to, że inteligencja to potęga. Co można zrobić w tej sprawie? A na przykład iść na zwykły spacer.

Badacze z Uniwersytetu w Illinois stwierdzili, że badani, którzy spacerowali przez 45 minut na świeżym powietrzu 3 razy w tygodniu mieli średnio o 15% lepsze wyniki w testach inteligencji niż ci nieruchawi. Nie masz czasu? Używaj cytrynowego odświeżacza powietrza. Zapach cytrusów stymuluje hipokamp - część mózgu odpowiedzialną za koncentrację.

Czynnik nr 6: grunt to rodzinka

Zapytaliśmy: Co ze staroświeckich wartości wydaje Ci się nadal warte kultywowania?

Najczęstsza odpowiedź: Rodzina

Dobrej rodziny nie da się zastąpić nawet najwierniejszym psem. Aby jednak to osiągnąć, musisz zainwestować sporo czasu i energii w podtrzymywanie więzi rodzinnych. Chociaż raz dziennie siadajcie wspólnie do kolacji. Niech to nie będzie jedzenie w biegu czy siadanie przed telewizorem z talerzykiem czegoś, co każdy sobie sam wyciągnął z lodówki. To ma być spokojny posiłek, podczas którego opowiadacie sobie o tym, co się wydarzyło wciągu dnia. Psycholodzy potwierdzają znaczenie wspólnych posiłków. Rodziny są trwalsze, dzieci mają mniej problemów w szkole i rzadziej sięgają po narkotyki.

1 2 3
STRONA 2 z 3
Zobacz również:
Na pierwszy rzut oka pytanie jest absurdalne. Przecież wszyscy wiedzą, że pomaga. Skąd wiedzą? Jak to skąd, z reklam przecież. Taka ładna pani magister w eleganckim kitlu polecała. Szkoda tylko, że wyniki badań nie są dla magnezu równie łaskawe co sympatyczna farmaceutka. Bo według nich wcale nie jest on lekarstwem na skurcze mięśni. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA