9 patentów na globalne problemy

Co mają wspólnego Czytelnicy Men's Health na świecie? Mnóstwo. Okazuje się, że nawet powody do stresu mają podobne - wynika z przeprowadzonych przez nas badań. Na szczęście globalne problemy można rozwiązać globalnymi metodami. Oto one.

Vladimir Wrangel 2009/shutterstock.com
Może dzisiaj uwolnimy od problemów facetów w Europie, a antypody zostawimy sobie na jutro? (fot. Vladimir Wrangel 2009/shutterstock.com)

Oto 9 podstawowych męskich problemów oraz 9 strategii, jak się z nimi uporać:

Czynnik nr 1: oponka na brzuchu

Zapytaliśmy: Którą część Twojego ciała chciałbyś doprowadzić do perfekcji?

Najczęstsza odpowiedź: Brzuch - 69%

Praca siedząca, fast foody i wieczorny browarek, niestety, nie pomagają. Ale jeżeli najbardziej stresuje Cię perspektywa codziennego wykonywania niezliczonej ilości brzuszków, przestań się martwić. Naprawdę wystarczy, jeśli będziesz wykonywał ćwiczenia dwa lub trzy razy w tygodniu. Spróbuj wykorzystać fazę negatywną przy robieniu brzuszków. To ta część ćwiczenia, w której opuszczasz tułów.

Zacznij od pozycji siedzącej, z nogami ugiętymi w kolanach i rękoma skrzyżowanymi na piersiach lub z dłońmi przy uszach. Opuszczaj tułów tak długo, jak tylko dasz radę. Nie dotykaj plecami podłogi - zatrzymaj ruch po jakichś dwóch trzecich drogi do podłoża i wróć do pozycji startowej. Nie takie to straszne.

Czynnik nr 2: jak zatrzymać czas

Zapytaliśmy: Jaki aspekt związany ze starzeniem najbardziej Cię martwi?

Najczęstsza odpowiedź: Prawdopodobieństwo zachorowania na raka - 51%

Prawdopodobieństwo nowotworu rośnie wraz z wiekiem, ale nie znaczy to, że nie można odsunąć od siebie niebezpieczeństwa. Badania naukowców brytyjskich prowadzone przez prawie 20 lat wykazały, że wśród intensywnie ćwiczących mężczyzn procent zachorowań na raka jest niższy. Polecamy zwłaszcza tenis. Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Jonhs Hopkins wynika, że faceci grywający w tenisa wyróżniają się zdrowiem i długowiecznością nawet wśród tych, którzy aktywnie uprawiają inne sporty.

Czynnik nr 3: gra na boku

Zapytaliśmy: Czy kiedykolwiek zdradziłeś swoją partnerkę?

Najczęstsza odpowiedź: Nie - 52%

Nieładnie, wygląda na to, że prawie połowa ma coś na sumieniu. Ciekawe, jakie dostalibyśmy odpowiedzi, gdyby pytanie dotyczyło pożądania. Ilu z Was z ręką na sercu może powiedzieć, że nigdy nie flirtowało z atrakcyjną koleżanką z pracy? A flirty w pracy bywają bardzo wciągające, bo spędzamy tam co najmniej osiem godzin dziennie, mamy mnóstwo wspólnych tematów, bywa, że wyjeżdżamy też razem na delegacje. To bardzo integruje.

"Fascynacja osobą, którą się widuje codziennie w pracy, może mieć bardzo niszczący wpływ na małżeństwo - mówi Dr Louanne Weston, terapeutka i seksuolog. O wiele łatwiej oczarować osobę, której prezentujemy się od najlepszej strony, niż pracować nad związkiem, w który mogła już się wedrzeć nuda". Pamiętaj, że bardzo łatwo przekroczyć granicę i niewinny flirt przekształca się w poważny romans.

1 2 3
STRONA 1 z 3
REKLAMA