8 świetnych komiksów [Kultura kontra koronawirus]

Poprosiliśmy Marcina Kamińskiego – autora bloga Kamień z Serca i komiksowego speca – żeby wybrał osiem komiksowych propozycji, wśród których znajdzie się coś dla miłośników kryminałów w stylu noir, klimatów science-fiction, rysunkowego humoru, a nawet reportażu (na serio!).

shutterstock.com

„Criminal”, tom 1 i 2 – E. Brubaker i S. Phillips

To trzymające w napięciu historie, w których mężczyźni są twardzi, kobiety fatalne, a większość problemów rozwiązuje się przy pomocy broni.

„Negalyod” – V. Perriot

Opowieść z pogranicza sci-fi i przygody. Historia o zemście, która niespodziewanie zmienia się w walkę o lepsze jutro. A w tle pustynny świat, zamieszkany przez ludzi i dinozaury.

„Tetris. Ludzie i gry” – B. Brown

Komiksowy reportaż przybliżający kulisy powstania legendarnej gry wideo oraz nieoczywistą historię jej międzynarodowej kariery, która zaczyna się w ZSRR...

„Fear Agent”, tom 1 – R. Remender i T. Moore

Dynamiczna, pełna fabularnych niespodzianek przygoda, w której nie brakuje podróży w czasie, wybuchów, kosmitów, galaktycznych spisków oraz humoru.

„Tyler Cross. Miami” – F. Nury, Brüno

Trzeci tom serii, której bohaterem jest cyniczny przestępca będący skrzyżowaniem Brudnego Harry’ego, Parkera i Bezimiennego z filmów Sergio Leone. 

„Gorączka urbikandyjska” – B. Peeters, F. Schuiten

Zaskakujące połączenie komiksu, architektury i urbanistyki. Opowieść o tajemniczym sześcianie, którego pojawienie się w Urbikandzie komplikuje życie mieszkańców.

„Porozmawiajmy o czymś przyjemniejszym” – R. Chast

Powieść graficzna rysowniczki „New Yorkera” to dowcipna i wzruszająca opowieść o starości, bezsilności i odchodzeniu.

„Kajko i Kokosz. Królewska konna” – M. Kur, S. Kiełbus, P. Bednarczyk

Udana kontynuacja przygód najpopularniejszych polskich bohaterów komiksowych. Pełna świeżych autorskich pomysłów.

Zobacz również:
REKLAMA