7 pytań do Chrisa Hemswortha

Odwtórca roli mitycznego Thora opowiedział nam m.in. o swoim ulubionym ćwiczeniu, bohaterach z dzieciństwa i ulubionej pizzy.

Chris Hemsworth Shutterstock.com
Shutterstock.com

1. Twoje ulubione ćwiczenie?

Niedźwiedzie pełzanie (bear crawl) jako protokół Tabaty. To kompleksowy ruch, dzięki któremu włączasz do pracy wszystkie stawy. Tego nie załatwią nawet bieganie i trening siłowy. Ćwiczysz z masą ciała, ale tętno szaleje, bo pracujesz wszystkimi kończynami. Angażujesz też mięśnie głębokie. Odpowiednio wykonywane jest absolutnie bezpieczne. Więcej – doskonale wzmacnia i przeciwdziała kontuzjom.

REKLAMA

Sprawdź koniecznie: Najpotężniejszy Avenger w rozmowie z MH - Chris Hemsworth o rodzinie, sporcie i wartościach

2. Najmniej lubiane ćwiczenie?

Martwy ciąg. Nie jest zbyt łaskawy dla moich pleców. Chciałbym robić martwe ciągi częściej, ponieważ jest w nich coś satysfakcjonującego. Obecnie robię je rzadko i bardzo niewielkim ciężarem. Nie lubię też biegania na długie dystanse. Trening kardio ze stałym tempem po prostu mnie nudzi.

3. Muzyka na trening?

To zależy od nastroju. Najczęściej odpalam coś spokojnego, wtedy to prawie jak medytacja. Mój ulubiony zespół to The Teskey Brothers. Są z Melbourne, ich matka była położną podczas narodzin Liama (młodszy brat Chrisa – dop. red.). Nigdy nie mam dość ich muzyki.

4. Książka godna polecenia?

Wiersze Charlesa Bukowskiego. Są ciężkie i mroczne, ale cholernie prawdziwe. No i niektóre potrafią rozbawić.

5. Najlepszy cheat meal?

Pizza: z szynką i ananasem lub klasyczna pepperoni.

6. Bohater z dzieciństwa?

Dorastałem, oglądając Kelly’ego Slatera w filmach o surfowaniu. Teraz jest już mniej moim bohaterem, a bardziej moim kumplem.

Zobacz: Jak trenuje Thor? Droga do sukcesu i sylwetki Hemswortha

7. Życiowe motto?

"Pracuj, bądź dobry, baw się". Moja mama i kilku moich kolegów ma taki tatuaż. Niezłe, co nie?

REKLAMA