[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

7 grzesznych nawyków kierowców

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, ale jeśli jako kierowca stale popełniasz te same błędy, szkodzisz zarówno sobie, jak i samochodowi. Czas to zmienić! Oto siedem niebezpiecznych nawyków, które jak najszybciej musisz zwalczyć.

7 grzechów głównych kierowców rys. Paweł Rzecki
1. Koniec z ruszaniem na skręconych kołach. Niszczy to przeguby, które mogą kosztować nawet 400 zł.

REKLAMA
 

2. Przestań wciskać gaz do dechy poniżej 1500 obr/min, bo popsujesz tłoki i korbowody.

3. Czas zdjąć nogę ze sprzęgła na zakrętach. Możesz przez przypadek wprowadzić auto w poślizg i skończyć w rowie.

30%O tyle wolniej, od kierowców mających we krwi 0,8 promila alkoholu, reagują Ci, którzy rozmawiają przez telefon. Może czas kupić zestaw głośnomówiący?

4. Zacznij spokojnie podjeżdzać pod krawężnik. Dzięki temu zaoszczędzisz na naprawach zawieszenia i utrzymasz w lepszym stanie opony.

5. Regularne jeżdżenie na rezerwie może skończyć się zassaniem osadu zgromadzonego na dnie baku do układu wtryskowego. Efekt? Uszkodzone wtryskiwacze i pompy paliwa.

6. Najwyższy czas dopompować opony. 0,6 bara mniej powoduje wzrost spalania o 4%, wydłuża drogę hamowania o 20% i o 45% skraca życie gum.

7. Przestań gnać po wertepach. W ten sposób rujnujesz zawieszenie i przyczyniasz się do skrzypienia tworzyw w kabinie. I jeśli ta lista przewinień nie skłania Cię do zmiany postępowania, to jesteś prawdziwym szatanem szos.

Lubisz Men's Health i interesujesz się samochodami? Gwarantujemy, ze „auto motor i sport” przypadnie Ci do gustu. 

MH 10/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij