6 zdań i słów, które mogą zmienić Twoje życie

Nie tylko czyny zmieniają świat. Są takie słowa lub zdania, które - wypowiedziane lub usłyszane - mogą zmienić całe nasze życie. Oto kilka, pierwszych z brzegu, przykładów, ku przestrodze i pamięci. Bo warto pamiętać, że na początku było Słowo. 

małżeństwo Shutterstock.com
Shutterstock.com

1. No co, pękasz?

Pamiętasz kwestię: "Are you a chicken?" z kultowego filmu "Powrót do przyszłości" ? No to jesteśmy w domu. To zdanie jest klątwą całego męskiego rodu – od przedszkolaka po emeryta. Pada zazwyczaj w większym towarzystwie i najczęściej wiąże się z jakimś kretyńskim przedsięwzięciem.

REKLAMA

A to pijani kumple wsiadają do auta, by zmienić lokal, a to w akademiku wspinaczka po gzymsie do pokoju dziewczyn na 7. piętrze, a to na sportowym zgrupowaniu z żołnierską dyscypliną koledzy otwierają flaszkę, a to jakiś cymbał proponuje Ci wyjście na solo, itd, itd, itd. To niekończąca się historia z milionem przykładów i ofiar. Nie bądź kolejną.

Oto prawdziwe zasady Fight Clubu. Te reguły pomogą Ci wyjść zwycięsko z pojedynku na pięści.

2. A może zrobimy to tym razem bez gumki?

Są takie chwile, kiedy człowiekowi rozum odbiera. Pół biedy, gdy mówisz to swojej stałej dziewczynie - najwyżej będziecie mieli dziecko, człowiek się ochajtnie i po krzyku, prawda? Gorzej, gdy musisz po tym zdaniu dopłacić stówkę. Nie idź tą drogą. HIV zmienia życie na zawsze.

3. Ja nie dam rady?! Ja?! No to patrz!

YouTube pełny jest filmików z facetami, którzy mogliby to zdanie wytatuować sobie na czole. Wystarczy wklepać Fail of the Year. Oglądalność wysoka, ale bolesna.

4. Tak

To zupełnie błahe, codziennie używane słówko, bagatelne całkiem "tak" ma siłę rażenia jednostkowej bomby atomowej. Napromieniowuje na całe życie. "Tak" dla bycia przed laty komunistycznym TW, "tak" dla szefa w szwindlach, "tak" nieprzekonanego przed ołtarzem, "tak" dla głupoty, "tak" dla kłamstwa i pogardy.

5. Kocham Cię

Nieważne, czy powiedziałeś, czy usłyszałeś - te słowa ważą więcej niż się często, mówiącemu lub słuchającemu, wydaje. A konsekwencje znamy - żenisz się z obcą kobietą tylko dlatego, że skóra na jej kościach i mięśniach była wyjątkowo dobrze ułożona i naciągnięta. W sposób, który wydawał Ci się atrakcyjny. Wtedy. To znaczy przed ślubem.

Sprawdź: Zaręczyny - kiedy się oświadczyć?

6. Co to jest fois gras? Może spróbujemy

Pora dorosnąć. Jesteśmy za godnym traktowaniem zwierząt, ale jeżeli gęś nie rozumie, że ma jeść wystarczająco dużo, żeby jej wątroba była smaczna, to sorry. Gęś też nie rozumie Kanta czy Schopenhauera i nikt z tego powodu nie robi problemu. Sorry, gęś. A za grzankę z fois gras i kieliszek słodkiego Sauternes człowiek zabiłby nie tylko to ptaszysko, ale i wszystkich sąsiadów z pobliskiego kwartału. Bo ten smak zmienia życie. Dżoana Krupa będzie protestować, ale hu kers? 

REKLAMA