[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

6 typów denerwującego turysty

Najlepiej podróżować samemu, z dziewczyną lub kumplem, ale nie zawsze się da. Czasem trafia się wyjazd zorganizowany, a na nim obowiązkowo znajdzie się mękoła dowolnej płci, która zatruje życie wszystkim wycieczkowiczom. Sprawdź, czy to nie Ty.

turysta fot. Shutterstock
1. Pan Światowiec

Bez względu na hotel, w którym zostaliście zakwaterowani – niechby nawet miał 5 gwiazdek, trzy baseny i platynowy bidecik w łazience – i tak usłyszycie: "Mieszkałem kiedyś w Dubaju (Paryżu, Londynie, Honolulu itd.) i to dopiero był hotel. Ci to pojęcia nie mają, co znaczy dbać o reputację. Głupiego okna otworzyć nie można, bo mewy tak wrzeszczą, że wytrzymać nie idzie. W Dubaju (Paryżu, Londynie...) też mieli mewy, ale za to jakie! Cichutkie, grzeczne, jak wytresowane, aż miło było patrzeć". I tak bez końca będzie mendził.

2. Pan Indywidualista

Jeżeli w programie przewidziana jest wizyta w Muzeum Picassa, to on woli Muzeum Matisse’a. Jeżeli Muzeum Matisse’a, to on woli van Gogha. Na wieżę widokową nie będzie wchodził, bo już widział, na plażę nie pójdzie, bo woli do miasta.

A jak już pójdzie do miasta, to mamy jak w banku, że cała grupa będzie czekać na niego 45 minut w umówionym miejscu. I gdy się doczeka, to nie usłyszy nawet „przepraszam”.

3. Pan Tradycyjny

W restauracji z gwiazdką Michelina jest bardzo zdziwiony, że nie ma w karcie pierogów. W lokalnej, prowansalskiej knajpce zażąda zupy Pho, bo już kiedyś jadł i była niezła; w Alzacji spaghetti bolognese, bo też jadł, a w Rzymie kiełbasę z rusztu.

Owoce morza go brzydzą – o czym dowiedzą się wszyscy po wielokroć – crème brûlée to zwykły budyń, tylko gorszy, a tiramisu się nie umywa do naszego makowca. Po tygodniu takiego chrzanienia człowiek mu życzy powolnej śmierci głodowej i dezynterii.

4. Pan Zorganizowany

Nie rozstaje się z przewodnikiem i programem wycieczki. Leje jak z cebra, grzmi i łeb urywa, ale skoro było napisane, że mamy obejrzeć dziś o 14. 30 kamienicę Sherlocka Holmesa na Baker Street 221 B, to mamy obejrzeć i kropka. Było w programie? Było. Zostało zapłacone? Zostało. To o czym rozmowa? O zdrowym rozsądku, ty jełopie!

REKLAMA

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij