[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

6 stopni od Kevina Bacona

Badacze z Uniwersytetu Pensylwania wynaleźli imprezową grę towarzyską, polegająca na połączeniu Kevina Bacona z dowolnym aktorem przez wspólnie grany film lub innego aktora. 

Kevin Bacon
Załóżmy, że chcemy znaleźć powiązanie K. Bacona z Harrisonem Fordem, którzy nigdy nie grali razem w jednym filmie. Za to Kevin Bacon i Lawrence Fishburne wystąpili w filmie Quicksilver- tu mamy 1. połączenie. Fishburne i Sean Connery pracowali razem w filmie „W słusznej sprawie”- to 2. połączenie, a 3. to fakt, że Connery i Ford byli współgwiazdorami „Indiana Jones”. Tak więc Kevin Bacon i Harrison Ford są od siebie oddaleni o trzy połączenia, czyli stopnie.

Dlaczego Kevin?

Pomysłodawcy uznali, że ten właśnie aktor jest centralną postacią filmowego wszechświata. Od 1978 roku zagrał w tak wielu filmach, że można go powiązać z każdym amerykańskim aktorem XX wieku najwyżej 6. stopniami-  20 lat później, kiedy przyjrzeli się temu uczeni, 225 226 aktorów było powiązanych produkcjami, w których grali razem.

REKLAMA

Przeczytaj też: Piękno słowa pisanego inaczej

Zasady gry

Te są nieco płynne, ponieważ, jak wspomnieliśmy, gra jest imprezowa. Można się umówić, że szukamy powiązań z Kevinem za pomocą najmniejszej liczby połączeń lub dokładnie za pomocą 6. stopni; można uznawać lub nie połączenia przez reżyserów, scenarzystów i producentów. Można, w końcu, zamienić amerykańskiego Bacona na polskiego Lindę i rozegrać partyjkę na jego, prawie 80. filmach. Więcej informacji w internetowych wyszukiwarkach pod hasłem „Six degrees of Kevin Bacon”.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij