6 najlepszych książek podróżniczych wg Gdzie Bądzia

Gdy z wielkich planów podróżniczych na 2020 rok niewiele wyszło, małym (ale jednak) pocieszeniem okażą się fascynujące książki o najodleglejszych zakątkach świata. Specjalnie dla czytelników MH swoje propozycje przygotował Pioter Jurkowski, autor kanału podróżniczego Gdzie Bądź.

Gdzie Bądź

To jeden z najpopularniejszych kanałów podróżniczych na polskim YouTube, którego założyciel zrobił to, o czym niektórzy tylko marzą: rzucił korpo, kupił bilet w jedną stronę i wyruszył w spontaniczną podróż dookoła świata. Na kanale www.youtube.com/channel/UCgU8V4vSeu6zLO4ukOK3gmQ czekają Was relacje m.in. z Kirgistanu, Iranu, Meksyku, Chin oraz Polski i dużo suchych żartów.

Podróże,

6 ulubionych książek podróżniczych Gdzie Bądzia

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Rozwoju, w ubiegłym roku Polacy odbyli aż 13,5 tys. podróży zagranicznych. W tym roku o egzotycznych wyprawach, najdzikszych zakątkach świata i odkrywaniu nieznanego możemy jedynie pomarzyć. Ale kto wie, może wśród polecanych lektur odnajdziesz pomysł na kolejną destynację?

Jakuck. Słownik miejsca, Michał Książek

Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata, Tomasz Michniewicz

Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat, Maria i Przemysław Pilichowie

Szczęśliwe wyspy Oceanii. Wiosłując przez Pacyfik, Paul Theroux

Zew Natury. Moja ucieczka na Alaskę, Guy Grieve

Podróżuj lepiej, Anna i Marcin Nowakowie

1. Jakuck. Słownik Miejsca

Michał Książek

Książka Michała Książka to najgłębsza możliwa forma zdalnej podróży do najzimniejszego miasta świata. Podróż śladami rodaków, których losy na zawsze związane są z Republiką Sacha. Serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym tematyką syberyjską.

Podróże,

2. Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata

Tomasz Michniewicz

Okoliczności definiują nasze możliwości. Potwierdza to szczegółowa prezentacja splecionych przez tytułowy rzeczownik losów kilku bardzo różnych bohaterów z bardzo różnych części świata. I pomaga ten świat lepiej rozumieć.

Podróże,

3. Wielcy polscy podróżnicy, którzy odkrywali świat

Maria i Przemysław Pilichowie

Podstawa wyposażenia domowej biblioteczki. Poznacie z niej arcyciekawe sylwetki Polaków, których nazwiska często znane są bardziej za granicą niż w kraju. Sieroszewskiego i Piekarskiego kojarzy każdy Jakut, Strzeleckiego – Australijczyk (chociaż tam znany jest jako „ S T R E Z L E K I ”). 33 powody do narodowej dumy.

Podróże,

4. Szczęśliwe wyspy Oceanii. Wiosłując przez Pacyfik

Paul Theroux

Theroux znany jest przede wszystkim ze swoich przygód kolejowych. Tym razem przesiadł się do kajaka, którym zabiera w powolną podróż po jednym z najbardziej niedostępnych (przynajmniej dla nas) zakątków świata. Z autoironią i bez autocenzury. Potężna cegła, ale warto się w nią wyposażyć.

Podróże,

5. Zew Natury. Moja ucieczka na Alaskę

Guy Grieve

Radykalna i odważna zmiana w życiu „szalonego” Szkota, który zamienił Edynburg na chatkę pośrodku alaskańskiego interioru, inspiruje. Sympatyzuję z autorem, ponieważ pomógł mi przekroczyć mój własny Rubikon. I swoją książką pogłębił moją fascynację światem północy.

Podróże,

6. Podróżuj lepiej

Anna i Marcin Nowakowie

Poradnik autorów jednego z najpopularniejszych blogów tematycznych w polskim internecie. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu urlopem i łączeniu „normalnej pracy” z podróżowaniem przelali na papier. Każdy znajdzie w nim sposób na usprawnienie swoich wyjazdów.

Podróże,
Zobacz również:
REKLAMA