6 lekkomyślnych decyzji - Nowy Rok bez życiowych porażek

Wszystko można schrzanić, więc dlaczego by nie to, prawda? Oto kilka propozycji, jak sprawić, by nadchodzący rok – wbrew sylwestrowym toastom – był najgorszy ze wszystkich dotychczasowych. Myślisz, że to niemożliwe? Przekonaj się.  

facet w nowy rok

1. Uwierzyłeś w przepowiednie Majów

REKLAMA

Są takie decyzje, które mężczyzna musi podjąć. W obliczu nieuchronnego końca świata przestają się liczyć głupstwa, które pochłaniają życie, prawda? Sprzedajesz wszystko, co posiadasz i ma jakąś wartość, pieniądze wpłacasz na konto Stowarzyszenia Czcicieli Zielonookiego Astafinona II i razem z sektą wyjeżdżacie w Bieszczady. Tam, żywiąc się korzonkami, medytujesz i czekasz na ostateczne dopełnienie się proroctwa. W tym samym czasie przywódca sekty też oczekuje, tyle że w hotelowym basenie na Seszelach. I nie na proroctwo, ale na drinka z parasolką.

2. Postanowiłeś zacząć wszystko od nowa

Bilans zrobiony i co się okazuje? Twoja żona była przy Tobie, gdy zapadłeś na ospę wietrzną, gdy złamałeś nogę na nartach, siedziała obok, gdy wjechałeś w jakiegoś kretyna bez kierunkowskazu, była, gdy zwalniano Cię z pracy i gdy zgubiłeś laptopa w autobusie. Wniosek może być tylko jeden – ona przynosi Ci ewidentnie pecha! Trzeba z tym skończyć.

3. Albo odwrotnie - niech zostanie po staremu

Skoro dotychczas udawało Ci się ukrywać przed żoną kochankę, a przed kochanką fakt, że wcale nie chcesz się rozwodzić, to po co to zmieniać? Jest dobrze, jak jest. Wprawdzie to nigdy się nie udaje i piekło, prędzej czy później, się rozpęta, ale jeżeli chcesz, to wierz, że jesteś wyjątkiem.

4. Zrozumiałeś, że ta praca nie jest dla Ciebie 

I to właśnie powiedziałeś szefowi. „Nie, nie mam niczego konkretnego na oku, ale tu po prostu się duszę”. Szacunek za charakter, ale za inteligencję, która pozwala przetrwać, już nieco mniejszy. Następny rok spędzisz w namiocie w towarzystwie Oburzonych.

5. Największe fortuny powstawały podczas kryzysów

Trzeba tylko zastanowić się, czego ludzie, w każdym kryzysie, będą zawsze potrzebować. Jasne – ziemniaków! Trzeba kupić kilkanaście hektarów ziemi, obsadzić, podlać, zebrać i sprzedać. Że też nikt na to nie wpadł wcześniej, a to przecież takie proste...

6. Dosyć życia w hipokryzji

Pora, by w końcu przestać żyć w obłudzie. Nie chodzi o to, by kogoś obrażać, ale by zacząć żyć w prawdzie. Dlatego ta zabawa sylwestrowa, na której wszyscy się zebraliśmy, niech stanie się nowym początkiem. Powiem, co myślę o teściach, szwagrze, żonie, kolegach, szefi e i sąsiadach. Więc tak... 

REKLAMA