[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

5 sposobów na dobry powrót do pracy po urlopie

Jedno trzeba sobie wyjaśnić: coś takiego, jak depresja pourlopowa, nie istnieje. Specjaliści są w tej sprawie zgodni. Po wakacjach masz zwykłego lenia albo chandrę. Sprawdź jak zaplanować wakacje tak, by wrócić z nich pełnym energii do dalszego działania.

biurko z komputerem, lampką i drinkiem fot. Corbis, shutterstock.com

Sposób 1

Celuj w środek. Planuj urlop od czwartku do czwartku. Po pierwszym dniu w pracy masz znów 2 wolne dni: weekend.

Wykorzystaj to. Dla Twojego pracodawcy raczej nie ma znaczenia, czy bierzesz urlop od poniedziałku, czy też czwartku. Dla Ciebie to kolosalna różnica: w piątek przecierasz pourlopowe szlaki i ogarniasz robotę, a w sobotę oblewasz zakończenie wakacji.

Sposób 2

Długość ma znaczenie. Tydzień to za mało. Odpoczniesz od tempa, być może się wyśpisz, ale nie naładujesz akumulatorów.

Wykorzystaj to. "Według badań, organizm naprawdę jest zregenerowany po około 4 tygodniach" – tłumaczy Aneta Bartnicka-Michalska, psycholog z warszawskiej SWPS. Ale to wersja idealna. Powinno być dobrze, jeśli wykorzystasz pełne dwa tygodnie.

Sposób 3

Myśl trzeźwo. Impreza w zieloną noc to gwóźdź do trumny. Drinki owszem, ale 2 dni przed powrotem.

Wykorzystaj to. Wszyscy to wiedzą i wszyscy mają w nosie . A przecież kac i dół po urlopie to mieszanka wybuchowa. Nikt nie każe Ci zachować czystości, ale jednego kaca możesz uniknąć, jeśli odpowiednio zaplanujesz pożegnanie wakacji. Zrób to 2 dni przed powrotem do biura.

Sposób 4

Dobierz team. Prędzej wpadniesz w dół przez ludzi, z którymi byłeś na wakacjach, niż przez fakt, że musisz wrócić do codziennych zadań.

Wykorzystaj to. Na dłuższe wypady jedź z ludźmi, których naprawdę dobrze znasz i oni znają Ciebie. Wówczas łatwiej neutralizuje się potencjalne kwasy. Najbardziej ryzykowne są wakacje z przypadkową grupą na łódce. Odbierasz sobie nawet szansę ucieczki!

Sposób 5

Rób, co chcesz. Przyjęło się, że to aktywny wypoczynek daje gwarancję regeneracji. OK, ale co to za relaks, gdy robisz coś, czego nie znosisz?

Wykorzystaj to. Dyskusja: morze czy góry jest tak jałowa, jak spór o wyższość futbolu nad skokami narciarskimi. Jeśli lubisz leżeć na plaży, leż! Nie zmuszaj się do wspinaczki, nawet jeśli argumenty będą porażały sensem. Łapiesz „doła”, jeśli robisz coś wbrew sobie.

Departament Zdrowia MH radzi: Oczywiście zawsze może zdarzyć się fatalny zbieg okoliczności: depresja (warto wiedzieć, jak ją pokonać po męsku) może zbiec się w czasie z powrotem z wakacji. Kiedy powinieneś pójść do lekarza? Jeśli Twoje przygnębienie utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie.

MH Tip: Zmiana otoczenia odrywa Cię od codzienności. Urlop w domu zawsze mniej regeneruje niż nawet ten u rodziny za miastem.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij