[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

5 prostych patentów na problemy z samochodem

Czasami, gdy pojawi się problem z autem, nie trzeba szukać warsztatu ani narzędzi. Każdy może być jak Mc Gyver, albo przysłowiowa złota rączka - wystarczy ruszyć głową i wykorzystać to, co jest pod ręką. Oto 5 prostych patentów.

czyszczenie felg fot. Cantonatty, 2015, shutterstock.com
1. Gazeta na wilgoć

Bardzo dobrze pochłania wilgoć, działa podobnie jak świeżo zmielona kawa. Kawa chłonie wilgoć z powietrza i neutralizuje zapachy, gazeta zaś – włożona pod dywanik auta – wyciągnie wilgoć zarówno z dywanika, jak i z wykładziny. Gazety używaj przez tydzień, zmieniając ją co 2 dni.

REKLAMA

2. Czyściwo do kominków na trudny brud

Płynem do czyszczenia szyb kominkowych można skutecznie wyczyścić felgi samochodowe. Poradzi on sobie z trudnym do usunięcia brudem i pyłem z klocków hamulcowych. Dzięki zasadowemu odczynowi płynu bezpiecznie wyczyścisz nawet felgi chromowane.

3. Jabłko dla lepszej pracy wycieraczek

Jedziesz w ulewnym deszczu, a wycieraczki w samochodzie odmówiły posłuszeństwa? Weź jabłko, przekrój je na pół i stroną z miąższem dokładnie posmaruj przednią szybę. Sok owocowy zadziała jak powłoka hydrofobowa: woda zbierze się w krople i lepiej spłynie z szyby.

4. Coca-cola na rdzę

Jeśli nie możesz odkręcić zapieczonej lub zardzewiałej śruby, polej ją coca-colą i odczekaj kilka minut. Zawarty w napoju kwas ortofosforowy (reguluje jego kwasowość) tworzy rozpuszczalne sole z tlenkami żelaza i ma właściwości odrdzewiające. Śrubę odkręcisz bez problemu.

5. Plak - żeby auto zapaliło

Wyjeździłeś paliwo do końca, zatankowałeś, a silnik Diesla w Twoim aucie nadal nie chce odpalić? Do układu dolotowego (najlepiej do puszki z filtrem powietrza) wtryśnij preparat do nabłyszczania deski rozdzielczej o nazwie Plak. Zawiera on izopropanol, który jest cieczą łatwopalną  

MH 05/14

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij