[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

5 błędów, które popełniasz na co dzień

Małe kroki - wielkie rezultaty. Tak głosi hasło MH. Pod jednym warunkiem: że są to kroki we właściwą stronę. Oto Twój zestaw powszednich drogowskazów.

szczoteczki do zębów fot. Shutterstock
7:00 - Błąd 1

Myjesz zęby tuż po śniadaniu

Szorowanie zębów tuż po zjedzeniu kwaśnych produktów, np. owoców i soków, może uszkodzić osłabione przez kwasy szkliwo.

Lepiej

Nie umyłeś ich przed śniadaniem? Przepłucz je wodą i odczekaj 40 minut, aż wapno ze śliny odbuduje osłabione miejsca. Teraz możesz umyć.

8:00 - Błąd 2

Jedziesz do pracy z otwartym oknem

Na głównych trasach zanieczyszczenie powietrza może być 10 razy większe niż z dala od nich. Niebezpieczne są zwłaszcza spaliny z diesli.

Lepiej

Zamknij okna i włącz obieg wewnętrzny – zmniejszysz ilość wdychanego pyłu o 400%. Jeśli masz alergię na pyłki, okna otwieraj tylko po deszczu. 

13:00 - Błąd 3

Podgrzewasz jedzenie w plastiku

Nie zawiera BPA? Lepiej, ale nie idealnie. Wg National Institutes of Health, ftalany mogą wciąż dostać się do jedzenia, podnieść ciśnienie i obniżyć jakość spermy.

Lepiej

Przełóż jedzenie do szklanego pojemnika, zanim podgrzejesz je w mikrofali. Albo przynoś z domu zapakowane w termos.

19:30 - Błąd 4

Wracasz do domu po lampce wina

Wystarczy 0,1 promila alkoholu we krwi (czyli poniżej dopuszczalnej normy), żeby ryzyko wypadku wzrosło o 46% – wynika z badań UC San Diego.

Lepiej

Lampka wina czy małe piwo i tak nie zaszumią Ci w głowie, więc nie kombinuj. Masz jechać – nie pij. Wypiłeś – wróć MPK lub pieszo. Będziesz zdrowszy.

22:30 - Błąd 5

Sprawdzasz pocztę w łóżku

Uczeni z University of Florida odkryli, że ludzie, którzy sprawdzają mejle po g. 21, sypiają gorzej. A niedobór snu zwiększa ryzyko udaru.

Lepiej

Nie ładuj komórki w sypialni. I wyłącz wieczorem powiadomienia o przychodzącej poczcie. Jeśli to coś pilnego – zadzwonią.

REKLAMA

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij